Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Šumperané budou mít levnější vodu

Logo společnsti ŠPVS

Obyvatelé Šumperka budou od května platit méně za vodu. Stejně jako ostatní vodárny, tak i Šumperská provozní vodohospodářská společnost (ŠPVS) od letošního 1. května 2020 sníží cenu vody. Díky novele zákona, se totiž v oblasti úpravy a rozvodů vody snižuje DPH z 15 na 10 procent. Pro odběratele ŠPVS voda zlevní z 98,00 korun na 93,73 koruny za kubík. 

Snížení DPH u vody o pět procent je pro naše odběratele jistě dobrou zprávou. Tím spíše, že mnohé domácností budou ekonomicky postiženy kvůli současné koronavirové situaci, takže každá koruna, kterou rodiny ušetří, se počítá, řekl Jan Havlíček, obchodní ředitel ŠPVS. 

Firma také před časem vlivem současných událostí uklidnila zákazníky a obyvatele Šumperska, že k přerušení dodávky vody z důvodu epidemie koronaviru reálně nemůže dojít. V této souvislosti vodohospodáři sdělili, že mají vypracovaný havarijní a krizový pandemický plán a v něm je definovaná zastupitelnost jednotlivých pracovníků a také zastupitelnost zdrojů a úpraven pitné vody. Mnoho objektů je podle vedení společnosti kromě toho vybaveno plně automatickými, dálkově řízenými systémy. Není tedy nezbytně nutná přítomnost obsluhy 24 hodin denně.


Vytvořeno 16.4.2020 9:02:29 | přečteno 406x | buchtova
load