Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Strom splněných přání v Informačním centru Šumperk

Strom přání

Informační centrum Šumperk si připravilo řadu zajímavých akcí, jež zpříjemní návštěvníkům i obyvatelům města adventní čas. Těšit se můžete například na vánoční soutěž, výstavu fotografií „Jeseníky na čtyři doby“ Evy Karlíkové, či na projekt s názvem Strom splněných přání, díky němuž můžete vánočním dárkem potěšit děti z dětského centra Ostrůvek.  Strom splněných přání se slavnostně rozsvítí v pátek 2. prosince od 18:00 hodin v Informačním centru Šumperk.

Od první adventní neděle 27. 11. 2016 se můžete zapojit do vánoční soutěže s Informačním centrem Šumperk. V rámci celé soutěže je potřeba sledovat webové stránky www.infosumperk.cz, kde budou postupně zveřejňovány otázky týkající se Adventu a Vánoc. Všechny otázky nebudou k dispozici stále, proto je potřeba webové stránky sledovat průběžně. „Soutěžící si zde mohou stáhnout také formulář, do kterého budou své odpovědi zapisovat. Pokud někdo nemá přístup na internet a chtěl by se do soutěže zapojit, může navštívit IC, kde je počítač s přístupem na internet, nebo připojení WIFI, případně se na otázku zeptat jedné z nás,“ popisuje možnosti Miroslava Kouřilová, pracovnice informačního centra. Vánoční soutěž potrvá až do 15. ledna 2017. Do tohoto termínu mohou soutěžící odevzdat vyplněný vánoční formulář se všemi odpověďmi. Slosování proběhne 16. ledna 2017, prvních pět vylosovaných obdrží zajímavé dárky města Šumperka.

Další zajímavou akcí, na které informační centrum spolupracuje s Ing. Lucií Hoškovou, je projekt s názvem Strom splněných přání. Děti z dětského centra Ostrůvek s pomocí kamarádů ze šumperských škol nakreslily svá vánoční přání pro Ježíška. Tato přání budou umístěna na Stromu splněných přání v informačním centru. „Zapojit se může opravdu každý, stačí přijít v termínu od 2. do 21. prosince, vybrat si „přání pro Ježíška“ a přinést zakoupený dárek zabalený ve vánočním papíru i s přáním konkrétnímu dítěti zpět do infomačního centra,“ popisuje princip projektu Ing. Lucie Hošková. Slavnostní zahájení této akce se koná v pátek 2. 12. 2016 v 18:00 hodin v Informačním centru. Během zahájení bude celý projekt představen. Atmosféru zpříjemní svým vystoupením děti z pěvecké třídy Yvony Jurčíkové. „Již během tohoto slavnostního zahájení bude možné vybrat si přání některého z dětí. Ostatní přání zůstanou zavěšena na Stromu přání a budou netrpělivě čekat své „Ježíšky“. Všechny dárky budou uloženy v Informačním centru do 22.12. 2016,“ doplňuje Miroslava Kouřilová. Všechny dárky budou předány dětem z dětského centra Ostrůvek a z Domu pro osamělé rodiče s dětmi ve čtvrtek 22. prosince. Dalším záměrem projektu je oživit tradici sv. Barborek. „Naše tři Barborky budou chodit po pěší zóně, zpívat, hrát, obdarovávat malé děti a seznamovat kolemjdoucí s tradicí. V neposlední řadě budou také zvát na slavnostní zahájení akce Strom splněných přání, jež navazuje na akci rozsvícení Vánočního stromu na Točáku, která se uskuteční tentýž den v pátek od 17:00 hodin,“ doplňuje Kouřilová. 

Kromě zmíněných akcí se můžete v informačním centru pokochat krásnými fotografiemi paní Evy Karlíkové. Výstavu fotografií pod názvem „Jeseníky na čtyři doby“ si můžete prohlédnout do pátku 30. prosince.Výstava je otevřena ve všední dny od 8:00 do 17:00, o víkendech od 9:00 do 12 a od 13 do 17:00. Vstup na výstavu je zdarma.

 
Vytvořeno 28.11.2016 10:03:59 | přečteno 1967x | hrachovina
load