Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Strom splněných přání v Informačním centru Šumperk

IMG 7840

V pondělí 4. prosince se již podruhé uskuteční v Informačním centru Šumperk akce s názvem Strom splněných přání. Od 17:00 se v informačním centru slavnostně rozsvítí Strom splněných přání, který ozdobí přáníčka dětí z Dětského centra Ostrůvek a Domu pro osamělé rodiče s dětmi v tísni – PONTIS Šumperk. Od 4. do 21 prosince máte možnost vzít si ze stromečku jakékoli přání a zpříjemnit tak těmto dětem Vánoce. Zabalené a popsané dárečky se poté odevzdávají spolu s přáním do informačního centra, které si během adventního období připravilo řadu vánočně laděných akcí.

Zimní radovánky a Vánoce jsou magické období, zvláště pro děti. Na ně se především informační centrum v rámci adventu zaměří. Od 1. do 29. prosince mohou zájemci shlédnout v minigalerii informačního centra (dále jen IC) výstavu s názvem Zimní Šumperk očima dětí výtvarného kroužku SVČ Doris pod vedením Hany Urbanové. Návštěvníci IC se tak prostřednictvím jejich kreseb mohou navrátit do svých dětských let a prohlédnout si zimní Šumperk očima dětí.

V pondělí 4. prosince oživí pěší zónu s. Barborky. Budou zpívat, hrát, obdarovávat malé děti a především zvát na večerní akci Strom splněných přání, která se již podruhé uskuteční v IC. Slavnostní zahájení této akce naplánovalo IC s Lucií Hoškovou, organizátorkou akce, na 4. prosince od 17.00 hodin. Atmosféru zpříjemní děti z hudebně-dramatického centra Galimatyáš Šumperk. Od 4. prosince si mohou „Ježíšci“ vybrat přání některého z dětí z Dětského centra Ostrůvek p.o, Domu pro osamělé rodiče s dětmi v tísni – PONTIS Šumperk o.p.s a zabalené dárky pak odevzdat pracovnicím IC nejpozději do středy 20. prosince. Všechny dárky budou 21. prosince předány Miroslavou Kouřilovou a Lucií Hoškovou dětem z těchto organizací.

Ve středu 13. prosince se pak všichni zájemci mohou zaposlouchat do tradičních vánočních koled v rámci Vánočního koncertu, který rozezní prostory IC od 16.30 hodin. Na koncertě vystoupí začínající Klarinetové trio Valentýna Marešová, Václav Merta a Antonín Kouřil ze třídy Jiřího Hlocha při Základní umělecké škole Šumperk a pěvecký sbor Ptáčata a Ptáčátka pod vedením Pavly Zerzáňové Hilšerové, při Základní škole Šumavská 21 Šumperk.

2017 11 16 Vánoce INFO, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 28.11.2017 13:28:27 | přečteno 1391x | hrachovina
load