Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Středa 15. května je Český den proti rakovině

Český den proti rakovině 2012

V Šumperku si můžete žlutý kvítek koupit i ve stánku na Točáku.

Ve středu 15. května se koná již 17. ročník Českého dne proti rakovině, který je letos zaměřen na prevenci rakoviny tlustého střeva a konečníku.

V tento den se opět setkáte v ulicích měst a obcí s dobrovolníky, kteří budou nabízet žlutý kvítek. Také v Šumperku se do akce zapojí studenti střední zdravotnické školy a členky ligy proti rakovině, kteří vám nabídnou tradiční žlutý kvítek měsíčku zahradního za dvacet korun a přidají letáček, který upozorňuje na problematiku onemocnění.

Již po čtvrté bude mít Liga proti rakovině Šumperk svůj stánek na Točáku, kde v době od 8.00 do 18.00 hodin si můžete od členek ligy zakoupit žlutý kvítek a převzít informační materiály.

Ročně u nás onemocní osm tisíc lidí a čtyři tisíce na toto onemocnění umírá. Až šedesát procent nemocných přichází k léčení v pokročilém stadiu, kdy je již obtížněji léčitelné!

Proto jsou důležitá preventivní vyšetření, která mohou včas onemocnění odhalit a zachránit tak život. Preventivní prohlídka je nabízena občanům nad padesát let a to vyšetřením přítomnosti krve ve stolici, nebo od pětapadesáti let kolonoskopickým vyšetřením střeva.

Ačkoliv se jedná o vyšetření, která jsou bezplatná, využívá je pouze čtvrtina populace v tomto věku!!

Již od mládí je potřeba dbát na správnou a vyváženou stravu, obsahující více zeleniny a ovoce, vyvarovat se nadměrné konzumaci živočišných tuků, červeného masa, nadměrného pití alkoholu a kouření. Kombinace nekuřáctví, zdravé výživy a dostatek tělesné aktivity snižuje riziko vzniku nádorů až o šedesát procent.

Věříme, že letošní Český den proti rakovině bude stejně úspěšný, jako předcházející ročníky. Žlutý kvítek a informační leták, který veřejnost uvědomí, co může udělat pro své zdraví, lidé neodmítnou.

 MUDr. Jiřina Koutná, předsedkyně Ligy proti rakovině v Šumperku

 
Vytvořeno 14.5.2013 10:43:32 | přečteno 1262x | hrachovina
load