Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Starostové ze Šumperska, Zábřežska a Mohelnicka navštívili okres Prievidza

starostové - Prievidza

Ve dnech 24.-25.9.2013 navštívila na pozvání předsedy  Združenie miest a obcí Hornej Nitry a zároveň starosty obce Sebedražie Petera Juríčka třicítka starostů, zástupců obcí a zástupců Místních akčních skupin Horní Pomoraví s Šumperský venkov okres Prievidza.  Na výjezdním setkání si starostové vzájemně vyměnili zkušenosti z oblasti samosprávy a podělili se o zkušenosti z oblasti čerpání finančních prostředků z fondů Evropské unie. Starostové navázali na setkání, které se uskutečnilo na Šumpersku v říjnu loňského roku.

Starosty z okresu Šumperk přijala na prievidzské radnici primátorka města paní Katarína Macháčková. Po prohlídce města si starostové obou okresů vyměnili na společném setkání zkušenosti v oblasti čerpání finančních prostředků z fondů Evropské unie a zkušenosti s Místními akčními skupinami, které však v obou zemích fungují odlišně.  „Evropská unie stále více klade důraz na spolupráci měst a venkova, a proto mohu říci, že význam Místních akčních skupin jako složek pro podporu venkova v novém programovacím období 2014-2020 bude stále růst. Našim slovenským partnerským obcím jsme předali zkušenosti a informace z vyjednávání mezi EU a Českou republikou, které by mohli zúročit i ve svých jednáních s EU. Bohužel Místní akční skupiny pokrývají na Slovensku necelou třetinu území, a proto je jejich výchozí pozice složitější, než je tomu v České republice. I přesto věřím, že Místní akční skupiny budou hrát významnou roli v pomoci venkovu nejen u nás, ale i na Slovensku,“ sdělil Radim Sršeň, manager MAS Šumperský venkov a starosta obce Dolní Studénky.

Starostové rovněž navštívili své partnerské obce a vzájemně si vyměnili zkušenosti v oblasti samosprávy a pohovořili o problémech, které obce tíží. „Jsem rád, že i po rozpadu Československa se opět podařilo navázat a udržet partnerství mezi obcemi. Přestože jsme dva státy s různými ekonomickými i hospodářskými rozdíly, těší mne, že si dokážeme pohovořit o problémech, obohatit se o zkušenosti a vzájemně si pomoci. Mohu říci, že přátelství nefunguje jen mezi starosty, ale také mezi lidmi v jednotlivých obcích, kteří intenzivně spolupracují v oblasti kultury, školství i sportu. A právě v tom spočívá smysl partnerství,“ sdělil Peter Juríček. 

Vytvořeno 30.9.2013 11:55:00 | přečteno 1703x | matusu
load