Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Stáhněte si nového průvodce po Šumperku do svého chytrého mobilního telefonu

Aplikace průvodce - screen 1

Společnost Daruma Plzeň vytvořila jako součást nového prezentačního panelu, který je již od dubna umístěn  na Hlavní třídě v Šumperku, novou aplikaci pro chytré mobilní telefony – Průvodce po Šumperku.  Město Šumperk rovněž připravuje další aplikaci pro smartphony jako doprovodný produkt k projektu Po stopách Malé Vídně.

Mobilní aplikace Průvodce po Šumperku od společnosti Daruma Plzeň je určena pro chytré mobilní telefony s operačním systémem Andorid a iOS a je k dispozici v české, anglické, německé i polské jazykové mutaci. „Nový průvodce obsahuje řadu zajímavých informací o městě ve formě textů i audio-vizuálních záznamů. „Průvodce je propojen s navigací v mobilu. Prostřednictvím ní je tak uživatel navigován přímo k určitému cíli v Šumperku a okolí,“ sdělil Bohuslav Vondruška, referent oddělení kultury a vnějších vztahů.  Aplikace je dostupná zdarma na Google Play (Android) a AppStore (iPhone). QR kódy odkazující na stažení jsou k dispozici přímo na informačním panelu na Hlavní třídě v blízkosti obchodního domu.

  Město Šumperk připravuje rovněž další mobilní aplikaci, která je doprovodným produktem k projektu Po stopách Malé Vídně. „Jedná se o naučnou stezku městem, na které budou tabulkami s populárně-naučným textem vyznačeny významné budovy, jež jsou tematicky spjaty s obdobím rozvoje města na přelomu 19. a 20. století,“ doplnil Vondruška. V rámci projektu byly již vydány dvě nové pohlednice, které je možno zakoupit v Informačním centru Šumperk, na recepci průvodců v budově radnice a v expozici Čarodějnické procesy. Dojte také k redesignu krabiček oplatků do stylu Malé Vídně a bude vydán leták s mapkou. Aplikace Po stopách Malé Vídně bude k dispozici zdarma a stejně jako aplikace Průvodce po Šumperku bude obsahovat mapu s napojením na GPS, veškeré informace a historické fotografie všech 24 objektů, které se nacházejí na této stezce. Jedná se například o šumperskou knihovnu, Vilu Doris, Pavlínin Dvůr, šumperské divadlo, radnici a další. Součástí aplikace bude také prezentace místních firem, které v jednotlivých budovách sídlí a které aplikaci finančně podpoří. Celý seznam budov je k dispozici zde.


Logo Google play, obrázek se otevře v novém okně
Logo Available on the App Store, obrázek se otevře v novém okně
Vytvořeno 7.8.2013 13:56:17 | přečteno 1683x | matusu
load