Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Správce zeleně provede odstranění soliterního stromu na Husově náměstí v Šumperku

Logo společnosti PMŠ

Borovice vejmutovka – rostoucí jako solitér v prostoru Husova náměstí na p.č.390/1 v k.ú.Šumperk, je sledována z pohledu zhoršujícího se zdravotního stavu cca 5 roků. Poslední místní šetření proběhlo v letošním roce dne 12.4.2013 za účasti RNDr. Stojarové, za odbor ŽPR, OOP,  Ing. Hojgra,  za PMŠ,a.s.,  V.Navrátila, za Údržbu zeleně a parků, s.r.o., a M.Mináře, za ČSOP Šumperk.

Závěrem šetření bylo konstatováno, že:  “strom je silně proschlý, ve stadiu odumírání v důsledku napadení patogenem (pravděpodobně rzí vejmutovkovou). Strom se stává nebezpečným z hlediska zajištění bezpečnosti zde probíhající dopravy a pohybu osob.”  Na základě výsledku této kontroly společnost PMŠ,a.s. objednala odborný posudek na předmětnou dřevinu u certifikovaného arboristy Ing. Matěje Srovnala. Na základě závěru odborného znaleckého posudku správce zeleně provede odstranění stromu. Odstranění stromu bude provedeno do konce srpna 2013. Posudek je uveden ikona souboruzde.

Ing. Šperlich Luděk
ředitel PMŠ a.s., správce majetku města

Vytvořeno 23.7.2013 15:08:20 | přečteno 1548x | hrachovina
load