Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Sportovní hvězdy dětem 2017

A PAL 180166

Ve čtvrtek 14. prosince se v Prostějově uskutečnila charitativní akce s názvem Krajský sportovní festival Olomouckého kraje aneb Sportovní hvězdy dětem 2017. Sportovní akce v netradičním šestiboji se zúčastnilo šest 10-ti členných týmů základní škol z Olomouckého kraje a Dětské domovy. Šumpersko reprezentoval tým složený z mladých sportovců ze Základní školy Šumperk, Vrchlického 22 a Základní školy Šumperk, Sluneční 38.  Každý tým měl svého patrona, pro Šumpersko jím byla volejbalová reprezentantka ČR Julie Kovářová.

Během dne týmy poměřily síly v turnajovém klání, které podporovala velká jména českého tenisu, kopané a juda. Fandit přišli například tenistka Karolína Plíšková a tenista Jiří Veselý. Mezi patrony jednotlivých týmů se objevil nejlepší střelec české fotbalové reprezentace Jan Koller, skvělý atletických reprezentant ČR Jakub Holuša, volejbalová reprezentantka ČR Andrea Kossányiová, olympijský vítěz Lukáš Krpálek, vynikající basketbalista Michal Křemen a další sportovní hvězdy.

V rámci akce proběhly divácké soutěže a předání charitativních šeků. Vítězem se stalo domácí družstvo Prostějova, na 2.- 6. místě se umístily ostatní týmy. Cílem této charitativní akce bylo získat peníze pro děti z dětských domovů a hendikepované sportovce. Akci finančně podpořil Olomoucký kraj.

„Naše družstvo si vedlo více než dobře a jejich výkony byly úžasné. Odměnou pro mne bylo nadšení dětí, jejich zářící oči a radostný pocit, že mohly potkat takové hvězdy ze sportovní a kulturní oblasti. Touto cestou bych rád srdečně poděkoval všem organizátorům, kteří se podíleli na přípravě a zdárném průběhu akce, Olomouckému kraji a městu Šumperk za podporu, výběru šumperských základních škol za skvělou reprezentaci našeho města a regionu, patronům za jejich přínos jednotlivým týmům a dalším sportovcům, Karolíně Plíškové a Jiřímu Veselému za jejich spolupráci. Za příjemně vytvořenou atmosféru děkuji Petru Salavovi, Janu Čenskému a dalším účinkujícím,“ poděkoval kapitán šumperského týmu Ladislav Sebök. 

Vytvořeno 22.12.2017 9:44:44 | přečteno 1126x | hrachovina
load