Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Soukromá evakuace

To je název prvního druhu evakuace při situaci civilní ochrany (havárie, povodeň nebo jiná mimořádná událost)

Současně je to odpověď na otázku hry civilní ochrany z listopadu. Odpověď byla ve vývěsce civilní ochrany na ul. Bludovská v Šumperku. Soukromá evakuace je odjezd do bezpečného prostoru k příbuzným nebo známým, do místa znalého z dovolené či služební cesty, pobyt zde a návrat podle uvážení. Je nesporně pohodlnější  než evakuace veřejná spojená s pobytem v nouzových podmínkách společně s cizími lidmi. I když třeba hezká tělocvična nemusí zpočátku působit odpudivě, po několika dnech pobytu mohou být pocity přesně takové. Při soukromé evakuaci si parametry nastavuje každý sám. Při veřejné evakuaci je nutné respektovat parametry nastavené krizovým štábem. Jedním z důležitých opatření krizového štábu při jakémkoliv způsobu evakuace, je zajištění střežení a pořádku v evakuovaném prostoru.

První otázka do hry civilní ochrany v roce 2012: Jaké je doporučené množství pohonných hmot v nedotknutelné zásobě u osobního motorového vozidla ? Při procházce Šumperkem z důvodu zdravotní rehabilitace v souvislosti s vánocemi či koncem roku lze odpověď nalézt v některé z vývěsek civilní ochrany: ul. Uničovská prodejna Hruška, čistírna u hlavní pošty, ul. Bludovská, náměstí Republiky prodejna Hruška, ulice Husitská.

Ing. Jiří Skrbek
bezpečnostní rada

Vytvořeno 21.12.2012 10:53:07 | přečteno 1616x | hrachovina
load