Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Soukromá evakuace – dodatek

Prosincová otázka ve Hře civilní ochrany se ptala: Kolik je doporučováno litrů pohonné hmoty coby nedotknutelné zásoby pro soukromé osobní auto ? Správná odpověď: „Ve vývěsce civilní ochrany na ul. Bludovská, nebo na ul. Husitská, v Šumperku je uvedeno 20 litrů“.

Otázka a odpověď souvisela s listopadovým kolem Hry civilní ochrany. Tehdy šlo o název prvního druhu evakuace, při situaci civilní ochrany, a odpověď zněla – ………SOUKROMÁ EVAKUACE. Pro odjezd do bezpečného prostoru k příbuzným či známým, při situaci civilní ochrany, je nejlepší soukromé auto. V TV bylo vidět, kterak v jiných státech se tento druh evakuace přímo nařizuje.  K tomu je potřebná jistota zásoby PHM. Protože v té situaci bude patrně u čerpacích stanic fronta, pokud bude mít fronta vůbec smysl. Třeba z hlediska neexistující dodávky elektrické energie.

První otázka v novém roce zní: Co to je PYROCOM ? Autor zprávy doručené do kanceláře bezpečnostní rady na radnici v Šumperku, obsahující odpověď a místo vývěsky civilní ochrany, kde byla odpověď zjištěna, bude odměněn.

Kromě výše uvedených míst vývěsek doplňuji zbylé - ul. Uničovská prodejna Hruška, čistírna u hlavní pošty, nám. Republiky prodejna Hruška.


Vytvořeno 11.1.2013 10:23:19 | přečteno 1339x | hrachovina
load