Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Sociálním pracovníkům na odboru sociálních věcí MěÚ bude nově sloužit pohovorová místnost

pohovorová místnost

V rámci Programu prevence kriminality na rok 2013 byl podpořen dotací MV ČR projekt „Pohovorová místnost“. V rámci projektu byla zřízena speciální pohovorová místnost na pracovišti odboru sociálních věcí v ulici Lautnerova a bude sloužit při jednání s nezletilými klienty na oddělení sociálně – právní ochrany dětí.

„Sociální pracovníci a kurátoři orgánu sociálně – právní ochrany dětí MěÚ Šumperk vedli jednání a pohovory s dětmi a jejich zákonnými zástupci ve svých kancelářích. Tato někdy velmi citlivá jednání byla vedena v neosobních, formálně zařízených kancelářích a často byla narušována každodenním chodem oddělení, telefonáty či vstupováním dalších osob do kanceláře. Proto jsme v rámci Programu prevence kriminality na rok 2013 (více o Programu prevence kriminality najdete zde ) zřídili speciální místnost, která bude sloužit k minimalizaci traumatizace dítěte při jednání na oddělení sociálně-právní ochrany dětí,“ sdělila vedoucí odboru sociálních věcí Ing. Pavla Skálová.

Příjemné prostředí v nově zřízené pohovorové místnosti by mělo usnadnit za pomoci vhodných pomůcek a hraček, kterými je místnost vybavena, komunikaci s dětmi, umožnit navázat bližší kontakt s dětmi, minimalizovat traumatizaci dítěte při jednání na úřadě, popřípadě umožnit lepší přípravu na výslech. Místnost je určena pro děti a mladistvé, kteří jsou vedeni v evidenci oddělení sociálně-právní ochrany a prevence MěÚ Šumperk. Jedná se zejména o děti a mladistvé, jejichž rodiče neplní povinnosti plynoucí z rodičovské odpovědnosti, děti a mladistvé, kteří jsou pachateli trestné činnosti, na kterých byl spáchán trestný čin nebo byli jeho svědci a pro děti a mládež s výchovnými problémy.

Olga Hajduková

Vytvořeno 7.8.2013 14:05:22 | přečteno 2028x | matusu
load