Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Sochy v Čarovném lese našly své patrony

P9309369

Město Šumperk si ve spolupráci se SVČ a ZpDVPP Doris připravilo v Čarovném lese akci pro děti z místních mateřských a základních škol. Akce se uskutečnila v úterý 30. září. Kromě bohatého programu, který zajistilo SVČ Doris, čekaly na děti také dřevěné pohádkové sochy, nad nimiž převzaly děti patronát.

„Uspořádáním této akce jsme děti aktivně zapojili do projektu  Čarodějnickou cyklotrasou po polsko-českém pohraničí - etapa II, v rámci kterého byl Čarovný les vytvořen.  Každá třída, která se akce zúčastnila, od nás dostala certifikát a tím převzala patronát nad jednou pohádkovou sochou v Čarovném lese,“ sdělil Bohuslav Vondruška z oddělení kultury a vnějších vztahů, které celý  projekt ve spolupráci s Powiatem Nysa a Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu realizovalo.  Patronát nad pohádkovými sochami převzaly:

  • MŠ Veselá školka, Prievidzská 1 Šumperk – Bludička Tulinka
  • ZŠ Dr. E. Beneše 1, Šumperk – Sedmivous
  • ZŠ Šumavská 21, Šumperk – Čaroděj Dobroděj
  • ZŠ Vrchlického 22, Šumperk – Skřítek Kokeš

P9309375, obrázek se otevře v novém okněCílem akce bylo motivovat děti k zapojení se do společenského dění a zvýšit jejich  povědomí o nové turistické atraktivitě, posílit jejich vztah k městu, jeho přírodě a k věcem, v tomto případě k pohádkovým sochám, které se v Čarovném lese nacházejí.

V rámci realizace Čarovného lesa byla vytvořena interaktivní brožurka zaměřená zejména na děti. Brožurka obsahuje mapku s vyznačením Čarodějnické cyklotrasy, plánek Čarovného lesa a mnoho interaktivních úkolů, které si děti budou moci samy vyřešit. K dostání je zdarma v šumperském infocentru, doplnil Vondruška.

Čarovný les se nachází v příměstském lese na cestě vedoucí k Tulince v prostoru mezi dvěma studánkami. Čarovný les byl otevřen v rámci projektu Čarodějnickou cyklotrasou po polsko-českém pohraničí - etapa II. Čarodějnická cyklotrasa se stává ze dvou částí, polská část vede z Paczkówa přes Nysu a Glucholazy do Zlatých Hor, odkud pokračuje česká část do Jeseníku, Velkých Losin, Šumperka a končí v Mohelnici. Cyklotrasa je po celé své délce značená a jednotlivá její zastavení sledují místa, která jsou spjata s honem na domnělé čarodějnice v 17. století. V r. 2010 byla v jejím rámci zřízena stálá expozice Čarodějnické procesy v Geschaderově domě v Šumperku jako jedno z jejích zastavení.  

Projekt Čarodějnickou cyklotrasou po polsko-českém pohraničí - etapa II. je realizován ve spolupráci s Powiatem Nysa a Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu. Projekt je spolufinancován z prostředků ERDF Evropské unie.

P9309363, obrázek se otevře v novém okně

P9309394, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 2.10.2014 14:29:04 | přečteno 1598x | hrachovina
load