Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

SN = STAV NEBEZPEČÍ

Jedná se o jeden z krizových stavů, který může být vyhlášen při situaci civilní ochrany. Na význam uvedené zkratky se ptalo březnové kolo hry civilní ochrany. Odpověď byla ve vývěsce civilní ochrany v Šumperku na náměstí Republiky u prodejny Hruška. SN může použít hejtman Olomouckého kraje. Vláda ČR může vyhlásit jiné krizové stavy. Podstatou všech je úsilí o uvedení situace do normálu. Pro řadu lidí to bude zásah do běžných zvyklostí. Ale měli bychom připustit existenci těchto krizových stavů a stanovená omezení respektovat. Především z důvodu jejich smyslu.  

Dubnové kolo je spojeno s výměnou obsahu vývěsek civilní ochrany a s otázkou – co to je dopravní značka „CO9a“ a „CO9b“ ? Odpověď lze shlédnout ve vývěsce shora uvedené nebo v dalších, na ul. Uničovská u prodejny Hruška, ve výloze čistírny u hlavní pošty, na ul. Bludovská a ul. Husitská.

Vytvořeno 12.4.2013 12:42:56 | přečteno 1223x | hrachovina
load