Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Slavnostní otevření hasičské zbrojnice v Šumperku – Temenici

slavnostní stříhání pásky

V sobotu 28. listopadu byla slavnostně otevřena hasičská zbrojnice Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Šumperka.  Stavba zbrojnice započala na podzim roku 2014. Během jednoho roku vznikla na místě původní zbrojnice zcela nová zbrojnice, která odpovídá potřebám Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Šumperka, jež se řadí mezi poloprofesionální jednotky. Prostory zbrojnice si veřejnost bude moci prohlédnout ve středu 2. prosince od 15:00 do 19:00 hodin v rámci Dne otevřených dveří.

První myšlenka zrekonstruovat hasičskou zbrojnici vznikla již v roce 2002, kdy se Jednotka sboru dobrovolných hasičů města Šumperka zařadila do poloprofesionální kategorie. Původní projekt počítal s rekonstrukcí, avšak během dalších pěti let, kdy se město na tuto rekonstrukci snažilo získat dotaci, byly na budově zjištěny zásadní závady (budova se propadala, praskaly stěny apod.) Od roku 2011 se začalo uvažovat o variantě zbourat původní zbrojnici a na jejím místě vystavět zbrojnici novou, neboť rekonstrukce by byla finančně mnohem nákladnější, než její zbourání a výstavba nové.

Stavba byla rozdělena do dvou etap. V první etapě realizované v roce 2012 došlo k vybudování nových garážových stání pro cisternové automobilové stříkačky a byla zahájena demolice stávající hasičské zbrojnice. Po zbourání se jednotka přestěhovala do provizorních prostor nově vybudovaných garáží. „Přebývání v provizorních podmínkách nebylo vůbec jednoduché. Nejhorší byla samozřejmě zimní období a letošní rok, kdy jsme kvůli stavebním úpravám museli přestěhovat cisterny do garáže, ve které jsme měli zázemí. Veškerou hygienu tak představoval lavor vody, v němž jsme se umývali. Jsem hrdý na kluky, že to přežili a byli schopní vyjíždět k událostem, protože to byla pro nás velká zkouška,“ sdělil velitel Jednotky sboru dobrovolných hasičů Šumperk -Temenice Pavel Koutný. 

V rámci druhé etapy byla postavena na místě původní zbrojnice zcela nová. Druhá etapa byla realizovaná firmou DAKA stav. s.r.o. od podzimu loňského roku.  Náklady na stavbu, její kompletní vybavení vč. zázemí pro volební místnost a garážová stání činily necelých 16 milionů korun.   „Nový objekt plně odpovídá požadavkům hygieny a bezpečnosti práce a požadavkům vyplývajících z potřeb řešení mimořádných událostí nejen ve městě, ale i na území okolních obcí, u nichž jsme předurčeni zasahovat. Nyní nám teče teplá voda, máme šatnu, sprchu, záchody, kuchyňku a dokonce i zrcadla,“ dodal na závěr velitel jednotky.

hlášení starostovi, obrázek se otevře v novém okně

velitel jednotky Pavel Koutný přebírá dar od partnerského města Bad Hersfeld, obrázek se otevře v novém okně

žehnání zbrojnici, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 30.11.2015 15:44:26 | přečteno 2137x | hrachovina
load