Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Setkání generací v Šumperku

setkání generací

V pátek 8. prosince od 15 hodin se v kostele Zvěstování Panny Marie uskuteční akce s názvem Setkání generací v Šumperku. Během odpoledne a je připraven bohatý kulturní program a také aukce obrazů, které namalovali šumperští senioři.

„Cílem projektu Setkávání generací je osvěta veřejnosti a rozvoj spolkového života napříč generacemi. Každá generace je pro společnost přínosem, neexistuje „odepsaná“ generace. Generace dříve narozených nabízí rozvážnost, životní zkušenosti, trpělivost a životní moudrost, generace nejmladších zase radost a živelnost. Vzájemné setkávání a aktivity mezi generacemi jsou obohacující pro všechny zúčastněné“, vysvětluje cíl projektu šumperský zastupitel a garant projektu Martin Janíček, který inspiraci k realizace projektu získal mimo jiné i při návštěvě partnerského města Bad Hersfeld, kde podobné projekty už fungují dlouhodobě.

„Během večera se můžete těšit na vystoupení dětí z mateřských škol a seniorů, charitativní prodej výrobků dětí z mateřských škol, chybět nebudou ani pochutin v podobě výborného punče a vánočního cukroví. Na závěr akce se uskuteční aukce obrazů, které malovali šumperští senioři. Vstup na akci je zdarma“, doplňuje Helena Miterková, vedoucí odboru školství, kultury a vnějších vztahů Městského úřadu Šumperk.

Na projektu společně spolupracují POPNTIS Šumperk, o.p.s., město Šumperk, Folklorní pěvecký soubor Seniorky Šumperk, z.s., Taneční folklórní soubor Senioři Šumperk, z.s. a šumperské mateřské školy. Záštitu nad projektem převzal hejtman Olomouckého kraje.  V rámci projektu Setkávání generací je připravována v příštím roce řada dalších zajímavých akcí. 

Vytvořeno 1.12.2017 12:46:58 | přečteno 1505x | hrachovina
load