Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Senioři mají možnost využívat MHD za zlevněné jízdné

Logo Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje

Občané ve starobním důchodu mohou využívat systém městské a příměstské hromadné dopravy za výhodné ceny jízdenek. Slevu na jízdné mají v případě zakoupení sedmidenního a měsíčního jízdného. Občany ve starobním důchodu tak vyjde sedmidenní jízdné na 35 Kč a měsíční jízdné na 115 Kč. Za poloviční ceny oproti plnému jízdnému (které činí při zakoupení sedmidenní jízdenky 70,-Kč a měsíční jízdenky 230,-Kč) tak mohou občané ve starobním důchodu po dobu platnosti zakoupené jízdenky bez omezení využívat všechny spoje městské a příměstské dopravy na území města (zóna 1).

„Sedmidenní jízdenka platí 7 kalendářních dnů po sobě bezprostředně následujících. Měsíční jízdenka je platná po celý měsíc, je-li počátek platnosti jízdenky stanoven na první den kalendářního měsíce. V ostatních případech je platná od počátku jejího zakoupení do konce dne předcházejícího v následujícím kalendářním měsíci (např. při zakoupení měsíční jízdenky 15. února je jízdenka platná do 14. března),“ sdělila Olga Hajduková, tisková mluvčí města Šumperka.

Pro přiznání této slevy si musejí žadatele jednorázově vyřídit průkaz IDSOK. Tyto průkazy se vydávají na počkání, např. v informační kanceláři na autobusovém nádraží v Šumperku. “K vydání průkazu musí žadatel dopravci předložit platný doklad totožnosti, potvrzení o pobírání starobního důchodů nebo potvrzení o jeho přiznání a dále aktuální fotografii o rozměrech 35x45 mm,“doplňuje tisková mluvčí. Více informací naleznete zde: www.kidsok.cz.

Vytvořeno 3.2.2015 8:43:15 | přečteno 1826x | hrachovina
load