Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Ruský generální konzul navštívil Jesenicko

Konzul2

Generální konzul Ruské federace Andrej Jevgenjevič  Šaraškin navštívil poslední srpnový víkend Jesenicko. Do regionu jej pozvalo Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu. V pondělí 2. září uvítal ruského generálního konzula na radnici starosta města Šumperka Zdeněk Brož.

Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu připravilo pro ruského generálního konzula pestrý program. „Smyslem návštěvy bylo ukázat generálnímu konzulovi, že i jesenický region může být pro turisty atraktivním místem. Jsme rádi, že pan generální konzul přijal naše pozvání a osobně mohl poznat krásy Jesenicka,“ řekl ředitel Jeseníky – Sdružení cestovního ruchu Jan Závěšický. Generální konzul navštívil během víkendu Priessnitzovy léčebné lázně, kde si prohlédl Balneopark i samotné lázně, Horské lázně Karlova Studánka, kongresové prostory Vily Elis, kde ochutnal tradiční pokrmy z místních surovin, Relax centrum Kolštejn, kde si prohlédl minipivovar a ochutnal místní pivo. Navštívil také Galerii Zahrada v Karlově Studánce, Ruční papírnu ve Velkých Losinách, Ski areál Kouty a přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně. Během svého pobytu zavítal i do Horní Lipové, kde si prohlédl Penzion Kovárna a navštívil stavbu pravoslavného kostela v doprovodu pravoslavného kněze Josefa. V Šumperku navštívil Geschaderův dům, expozici čarodějnických procesů a radnici. Rozloučil se prohlídkou Hotelu Elegance, kde se seznámil s možností využití volného času a wellness.

 Během návštěvy generálního konzula na šumperské radnici hovořili se starostou Zdeňkem Brožem o možné spolupráci v oblasti cestovního ruchu. „ Náš region má co nabídnout, v letních měsících se zde rozvíjí pěší i cykloturistika a v zimních měsících nabízí region široké možnosti pro lyžaře či běžkaře, proto vítáme každou spolupráci v této oblasti,“ řekl šumperský starosta Zdeněk Brož. Generální konzul Šaraškin dodal: „Jeseníky mají rozhodně ruským turistům co nabídnout. Ať už se jedná o možnosti prožití aktivní dovolené, lázeňství či kvalitní gastronomii.“  Předmětem rozhovoru nebyl pouze cestovní ruch, ale také spolupráce v oblasti vzdělávání a obchodu.   

Konzul
Vytvořeno 11.9.2013 11:32:49 | přečteno 1189x | hrachovina
load