Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Roušky končí, se třemi výjimkami

rouška

Od 1. července sundá většina republiky roušky, toto rozvolnění platí i v Olomouckém kraji. Výjimku představuje Moravskoslezský kraj, hlavní město Praha a celorepublikově také zdravotnická a sociální zařízení.

Epidemiologická situace v souvislosti s onemocněním COVID-19 je podle Ministerstva zdravotnictví ČR z pohledu celé České republiky stabilní, počet nakažených však narůstá v lokálních ohniscích v Moravskoslezském kraji. Proto se zde na rozdíl od zbytku republiky protiepidemická opatření od 30. června zpřísní.

Roušky zcela neodloží ani Pražané. V hlavním městě zůstane povinná ochrana úst a nosu na větších akcích (týká se vnitřních hromadných akcí nad sto osob) a v metru. V ostatních typech hromadné dopravy již od července roušky nebudou povinné.

rouška2

V rámci celé republiky nasadí lidé roušku už jen při návštěvě zdravotnického nebo sociálního zařízení, kde zůstává plošně povinná ochrana úst a nosu. Vztahuje se i na agentury domácí péče. „Důvodem je cílená ochrana zranitelných skupin obyvatel,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Mapa znázorňující aktuální epidemiologickou situaci v jednotlivých regionech ČR bude denně aktualizována zde.


Vytvořeno 30.6.2020 13:24:34 | přečteno 913x | singerova
load