Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Revitalizace lokality Javoříčko

JAvoříčko

V pondělí 4. května se uskutečnilo společné jednání obyvatel z ulic Javoříčko, Blanické a Dolnomlýnské s vedením města Šumperka. Hlavním tématem jednání byl připravovaný projekt revitalizace dotčeného území a s tím související dopravní řešení v lokalitě.

Projekt revitalizace byl občanům představen již v únoru, avšak po připomínkách z jejich strany byl projekt upraven. Původně plánovaných šest parkovacích míst před domy č. 6 a 8 vybudováno nebude, naopak na základě požadavků obyvatel dojde k vybudování pojezdového chodníku a k úpravám zeleně. V projektu  dále došlo ke změně umístění sběrného místa pro odpad u domu č.18 (z důvodu možného narušení základu domu), které bylo přemístěno na parcelu č. 3084 v blízkosti křižovatky ulic Javoříčko a Blanické.

Hlavním tématem květnového jednání byla otázka obousměrné dopravy v ul. Javoříčko.  Obyvatelé ul. Javoříčko se prostřednictvím petice vyslovili pro zachování jednosměrného režimu v ulici. Tato skutečnost se však nelíbila obyvatelům z ul. Dolnomlýnské, kteří se naopak ve své podané petici vyslovili pro zdvousměrnění ul. Javoříčko. Obě strany tuto otázku na společném jednání diskutovaly. Na jednání byl předložen kompromisní návrh, který by ponechal ul. Javoříčko v jednosměrném režimu, avšak ulicí by se projíždělo v opačném směru než doposud (vjezd přes Dolnomlýnskou, výjezd přes Javoříčko).  Tato varianta bude z odborného hlediska posouzena a následně místostarosta Mgr. Tomáš Spurný svolá společné jednání se zástupci obou petičních výborů a podnikatelů, jež působí v přilehlém areálu.

Vytvořeno 7.5.2015 14:03:30 | přečteno 1518x | hrachovina
load