Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Rekonstrukce AQUAcentra je v cílové rovince

web1

Nákladná rekonstrukce krytého plaveckého bazénu na Benátkách je u konce. Hotovou stavbu předá dodavatelská firma PKS stavby ze Žďáru nad Sázavou Podnikům města Šumperka, jež areál prostřednictvím své dceřiné společnosti provozují, během příštího týdne. Správní rada společnosti již stanovila termín otevření. První návštěvníky přivítá AQUAcentrum 1. září.

V AQUAcentru nyní probíhají funkční zkoušky technologického zázemí, jako jsou například vzduchotechnika či úprava vody, všechny bazény jsou již napuštěné, objekt je temperován na provozní teplotu v plném zatížení, běží vířivky a sauny, aby se mohly odladit případné nedostatky. Dokončují se poslední venkovní úpravy okolí, probíhá rovněž školení strojníků a vše se připravuje na předání stavby, k němuž by mělo dojít ve středu 3. června. Poté ještě poběží několikatýdenní lhůta, která je potřebná pro kolaudační řízení. Otevření AQUAcentra pro veřejnost je naplánováno na 1. září. Více přineseme v příštím vydání zpravodaje.

O letní koupání však občané Šumperka nepřijdou. Spuštění provozu Bratrušovského koupaliště je, vzhledem ke koronavirové nákaze a s ní spojenými hygienickými opatřeními, naplánováno na středu 1. července. Ve hře je však již i termín pátek 19. června. Vše se bude odvíjet nejen od počasí, ale také od opatření, která pro koupaliště stanoví vláda. Bližší informace budou zveřejněny na www.aquacentrum.net.

web2Vytvořeno 25.5.2020 7:50:04 | přečteno 423x | singerova
load