Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Rekonstrukce AQUAcentra je v cílové rovince. Otázkou zůstává, kdy otevře

Bazén - rekonstrukce

Rekonstrukce krytého plaveckého bazénu na finišuje. Na přelomu dubna a května tak už chce dodavatelská firma PKS stavby ze Žďáru nad Sázavou začít ve zkušebním provozu testovat, zda vše funguje, jak má. Hotovou stavbu předá poslední květnový den. Vzhledem k současné situaci je ale velkou neznámou, kdy se AQUAcentrum otevře veřejnosti. Otazník visí i nad termínem otevření venkovního Bratrušovského koupaliště. Jisté už je, že začátkem června zůstanou jeho brány zavřené.

Zmodernizované plavecké centrum na Benátkách nabídne návštěvníkům hned několik novinek. První, co při vstupu uvidí, bude prostornější prosklený vestibul a chytré turnikety, které budou fungovat na čipové karty v podobě hodinek, jež lze nabít a používat jako permanentku a které návštěvníky odbaví mnohem rychleji. 

Dominantou bazénu je sto metrů dlouhý černý tobogán doplněný světelnými efekty. Hlavní bazénová hala je po rekonstrukci mnohem prostornější a zaujme kruhovým oknem a prosklenou boční stěnou, kterou bude možné v létě otevřít a propojit venkovní slunící a relaxační plochu s vnitřním bazénem a sociálním zázemím. 

Kromě velkého bazénu, jenž splňuje parametry pro závodní plavání, zůstal zachovaný sousední dětský cvičný bazén, doplněný o menší skluzavku. Novinkou je vířivka pro dvanáct až čtrnáct osob. Využívat ji budou moci i imobilní návštěvníci, stejně jako vnitřní velký a venkovní nerezový bazén, neboť jsou vybavené speciálním zvedákem. Návštěvníci bazénu budou moci zamířit také do dvou společných ohříváren – parní a finské. Zcela nový rozměr získal rovněž bufet s výhledem na brouzdaliště.

Ve venkovní části budou mít lidé k dispozici nerezový bazén s vlnovou skluzavkou pro tři osoby a protiproudem, na jehož ochozech budou rozmístěna lehátka pro slunění.

Jedním z největších „taháků“ je wellness. Návštěvníci tu najdou čtyři suché i mokré a v Kneippovy lázně. Milovníci saunování jistě ocení sprchy v podobě věder se studenou vodou, ochlazovací nerezový bazén s možností vyplavání ven či posezení na venkovní terase. Wellness přitom navazuje na odpočinkovou a relaxační odpočívárnu s možností výstupu do venkovní části.

V současnosti finišují práce na podhledech a stropech a tento týden dokončíme veškeré obklady a dlažby. Hotové jsou obě vnitřní bazénové vany, velký bazén chceme po umytí začít napouštět vodou,“ řekl Vladimír Malý, stavbyvedoucí z dodavatelské firmy PKS stavby. Finišují také práce na technologickém zázemí, zahrnujícím velkou strojovnu, řídicí systém, bazénovou technologii, elektroinstalace a vzduchotechniku. V interiéru již firma instaluje vnitřní vybavení, včetně nábytku, sanity a světel. 

Hotovou stavbu krytého bazénu převezmou Podniky města Šumperka 31. května. „Poté máme měsíc na kolaudaci. Teoreticky bychom mohli spustit plný provoz pro veřejnost od poloviny července. Záleží ale samozřejmě na vývoji současné situace,“ uvedl ředitel PMŠ Miroslav Pospíšil, podle něhož ale dnes není nikdo schopný předpovědět scénář dalšího vývoje. 

Prohlášení vlády minulý týden bohužel vyznívá v tomto směru dost neurčitě. Zatím to vypadá tak, že bazény budou otevírány až úplně nakonec, neboť přinášejí riziko nákazy,“ konstatoval Pospíšil. 

Krizový scénář je podle ředitele Podniků města připraven i v případě Bratrušovského koupaliště. Už dnes je totiž jasné, že otevření od začátku června nebude reálné.


Vytvořeno 30.4.2020 7:03:54 | přečteno 647x | buchtova
load