Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

RegioJet se vrací do Zábřehu. Od 9. června zde zastaví většina spojů

Je to výsledek společného zájmu dopravce a města na posílení kvalitní železniční dopravy pro zákazníky v regionu pod značkou RegioJet.

16. května 2013

Od neděle, 9. června, kdy vstupuje v platnost změna vlakového jízdního řádu, posílí soukromý železniční dopravce RegioJet výrazně svou nabídku spojení pro zákazníky v regionu Zábřehu a Šumperska. Od tohoto dne v Zábřehu zastaví většina dálkových spojů IC RegioJet jedoucí v trase mezi Ostravskem a Prahou. Konkrétně v Zábřehu zastaví VŠECH 9 spojů IC RegioJet jedoucích ve směru na Prahu a v opačném směru to pak budou každý den 3 odpolední spoje odjíždějící z Prahy ve směru do Zábřehu ve špičkových časech – ideálních pro návrat například z jednání, ze školy či z výletu.

RegioJet omezil zastavování svých spojů – zejména s ohledem na provozní podmínky na trase Praha – Ostravsko ke změně jízdního řádu v prosinci loňského roku, a to tak, že v Zábřehu zastavovaly pouze dva spoje – ranní spoj do Prahy a večerní spoj v opačném směru. To se nyní mění a v Zábřehu celkem denně zastaví až 12 spojů IC RegioJet.

„Nikdy jsme se nesmířili s tím, že bychom opustili naše zákazníky v Zábřehu či Šumperku a již v prosinci jsme deklarovali naši připravenost se do Zábřehu vrátit ihned, jakmile to bude možné“, říká Jiří Schmidt, ředitel společnosti RegioJet a dodává: „Vedli jsme za tímto účelem intenzivní jednání jak s městem, tak se SŽDC a nový jízdní řád se zastávkou většiny vlaků IC RegioJet v Zábřehu od 9. června je výsledkem této naší společné snahy.“

Profitovat z toho bude jednoznačně zákazník, kterému se do Zábřehu a na Šumpersko vrací nejkvalitnější služby na železnici za nejlepší cenu. RegioJet má vždy extrémní zájem o zachování vazeb na zákazníky na trzích, kde působí a tímto se řídil i v případě zastavování Zábřehu. Je to také důkaz toho, že konkurence na železnici přinesla větší flexibilitu – zavedení nových zastávek již není otázka dalšího roku a nového jízdního řádu. Dopravci jsou schopni pružněji reagovat na poptávku a přání zákazníků.

Od neděle 9. června zastaví v Zábřehu následující spoje

  · V Zábřehu zastaví všechny spoje IC RegioJet ve směru do Prahy. Spoje budou odjíždět vždy ve 25. minutu v době od 6.25 hodin a to ráno dokonce pojedou 4 spoje v hodinových intervalech – v 6.25, 7.25, 8.25 a 9.25 hodin. Po zbytek dne pak pojede dalších 5 spojů v dvouhodinovém intervalu s odjezdy se Zábřehu ve směru do Prahy v 11.25, 13.25, 15.25, 17.25 a 19.25 hodin.

· V opačném směru z Prahy pak v Zábřehu zastaví poslední tři odpolední spoje IC1013 (s odjezdem z Prahy v 16.12 a příjezdem do Zábřehu v 18.10), IC1015 (s odjezdem z Prahy v 17.12 a příjezdem do Zábřehu v 19.10) a spoj IC1017 (s odjezdem z Prahy v 19.12 a příjezdem do Zábřehu v 21.10). Vytvoří se tím ideální spojení například na jednodenní služební cestu do Prahy a zpět, dojíždění do škol do Ostravy a Prahy, apod. – a to nejen pro obyvatele Zábřehu, ale také například Šumperska a Mohelnicka. 

RegioJet si velmi váží komunikace se zastupiteli měst, ve kterých vlaky IC RegioJet zastavují. Jsme rádi, že výsledkem je řešení, které můžeme společně občanům Zábřehu a našim zákazníkům nabídnout.

Spoje pro cesty po 9. 6. jsou již v prodeji – včetně těch, které zastaví ve stanici Zábřeh na Moravě.

ikona souboruJízdní řád.

Vytvořeno 22.5.2013 10:53:26 | přečteno 1597x | matusu
load