Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Referenčními skupinami tentokrát byli žáci a studenti

Zatahování obyvatelstva do záležitostí souvisejících s bezpečností pokračovalo v závěru roku na základně civilní ochrany Luže. Tradičně bylo informační úsilí směrováno na  chování jednotlivce. Referenčními skupinami tentokrát byli ze Šumperka studenti Obchodní akademie, žáci 1. ZŠ a ZŠ na ulici Hanácká. Doufejme, že přes 100 žáků a studentů se alespoň v omezeném rozsahu dostanou informace dále, k jejich sourozencům, rodičům a kamarádům. Může jít o formu předání letáků nebo ústní. 4 hodiny pobytu na Lužích poskytly přehršel položek do pojmového rejstříku. Např.: varovný signál, zkouška sirén, pravidla pro sjezdové tratě a jejich platnost i při koupání, zdravá strava, masáž srdce, hlásič kouře, hasící deka, vývěsky civilní ochrany, mise Armády ČR, československé legie, soukromá evakuace, chemický poplach, zotavovací poloha, mise OSN, umělé dýchání, nástěnný požární hydrant, zajetí v Gruzii, blackout a snášení pobytu v zimě, občanské rádio, atd.

Poděkování patří

1. Dobrovolníkům civilní ochrany za přípravu, zajištění průběhu a úklid.
2. Ing. Kulíškovi a Mgr. Šopíkové za realizaci určených témat.

Ing. Jiří Skrbek
bezpečnostní rada

Vytvořeno 22.12.2014 8:08:06 | přečteno 1739x | hrachovina
load