Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Radniční schodiště se opět zpřístupnilo veřejnosti

slavnostní symbolické otevření schodiště

Od srpna loňského roku probíhala v budově šumperské radnice rekonstrukce, která zahrnovala opravu venkovního vstupního schodiště a suterénu radnice. Lidé po dobu rekonstrukce využívali  vedlejší vchod do budovy, avšak od pondělí 30. 5.2016 od 12:00 mohou již plně využívat hlavní vchod do budovy.

Opravy se také dočkala kašna, která je součástí hlavního vstupu do historické budovy a významnou rekonstrukcí prošel rovněž suterén budovy, jenž byl díky vlhkosti a plísním ve velmi špatném stavu. Nově opravený suterén bude mj. sloužit jako sklad nalezených předmětů, archiv a kolárna pro zaměstnance. Celková rekonstrukce schodiště, kašny, suterénu a pískovcového obložení kolem radnice činila 9,3 milionu korun. Výhledově se v rekonstrukci budovy radnice  bude pokračovat, v plánu je výměna oken a nová fasáda.

nově zrekonstruovaná kašna

suterén radnice

Vytvořeno 30.5.2016 15:47:16 | přečteno 1835x | hrachovina
load