Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Radnici ozdobí nové sochy

Ve středu 21.2.2018 proběhla demontáž soch na radnici. Jedná se celkem o tři sochy, které představují významné osobnosti z historie - Ferdinanda I., Rudolfa I. Habsburského a Rolanda. Sochy byly specializovanou firmou z budovy radnice demontovány a dva roky se bude pracovat na jejich renovaci, respektive se podle nich vyrobí odlitky a z těchto odlitků potom sochy nové. Stávající sochy, které byly již jako kopie původních instalovány na budovu radnice v roce 1999, byly  ve špatném stavu.  Radnice v současné době prochází závěrečnou etapou rozsáhlé rekonstrukce, která zahrnuje novou fasádu a rekonstrukci podkroví a střechy. Práce by měly být dokončeny v listopadu letošního roku, sochy se pak na budovu radnice vrátí v průběhu roku 2019. V minulosti rekonstrukce probíhala především v interiéru radnice, v loňském roce byla například vyměněna všechna okna, instalovány nové rozvody topení a elektroinstalace.

Sochy

Sochy 1

Sochy 1

 
Sochy 2

Sochy 2

 
Sochy 3

Sochy 3

 
Sochy 4

Sochy 4

 
Sochy 5

Sochy 5

 
Sochy 6

Sochy 6

 
Sochy 7

Sochy 7

 
 
Vytvořeno 21.2.2018 16:35:13 | přečteno 1045x | kouril
load