Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Radnice zve na tradiční prvomájový výstup na věž

sumperk1

Ve středu 1. května 2013 šumperská radnice opět zpřístupní zdarma věž, odkud se nabízí jedinečný pohled na město z ptačí perspektivy a také okolní kopce a hory včetně masivu Hrubého Jeseníku s nejvyšší horou Moravy Pradědem.

„Otevřeno bude od 9:00 do 17:00 hod., na věž se zájemci dostanou vedlejším vchodem radnice přes recepci průvodců“, upřesňuje Bohuslav Vondruška, referent oddělení kultury a vnějších vztahů. „Na radniční věži je nainstalovaný dalekohled, kterým si lze vzdálenější jesenické vrcholy přiblížit.  Přímo ve věži se rovněž nachází malá expozice připomínající profesi věžného, jenž v minulosti z věže střežil město před nebezpečími, jako byly například požáry“, doplnil Vondruška.

Po prohlídce radniční věže se mohou zájemci podívat i do pracoviště Střediska volného času Doris Šumperk U Radnice, v tento den nabídne návštěvníkům prohlídku mini Zoo, a to v době od 9:00 do 12:00 hod. Na Hlavní třídě bude po celý den probíhat tradiční autosalon, v prostorách u hotelu Grand vystoupí taneční a sportovní soubory Tornádo a Fit Aerobik tým, které také spadají pod SVČ Doris Šumperk.

Vytvořeno 30.4.2013 10:32:22 | přečteno 1503x | hrachovina
load