Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Radnice nabízí občanům k odběru kvalitní kompost

Šumperané mají možnost odebrat si kompost, který je vyroben ze sbíraného bioodpadu z města a okolních obcí. S touto nabídkou přichází už podruhé místní radnice. Kompost mohou občané získat v úterý 17. a v sobotu 21. listopadu 2015 ve dvoře městské úřadovny v Jesenické ulici 31. Stačí, když si s sebou vezmou pytel nebo jakoukoliv nádobu a občanský průkaz, který je třeba předložit

„Na téměř stovku míst v Šumperku jsou na veřejná prostranství přistavovány velkoobjemové kontejnery, do nichž občané odkládají bioodpad. Ten je navíc svážen zpravidla od rodinných domků z více než tisícovky hnědých dvou set čtyřicetilitrových nádob na bioodpad. A právě z této sesbírané hmoty je vyráběn kompost,“ říká pracovník oddělení odpadů odboru životního prostředí šumperské radnice Vladimír Hošek. Kvalitní kompost mohou nyní získat všichni Šumperané, stačí, když zamíří v úterý 17. listopadu, kdy je státní svátek, nebo v sobotu 21. listopadu do dvora městské úřadovny v Jesenické ulici 31 a vezmou si s sebou pytel nebo jakoukoliv nádobu a občanský průkaz, který je třeba předložit. „Na každého občana počítáme s maximálně sto litry kompostu, což představuje zhruba dva pytle,“ podotýká Hošek. Vzápětí upřesňuje, že výdej kompostu bude probíhat za přítomnosti pracovníka místní radnice po oba zmíněné dny vždy od 7.30 do 14 hodin.

Zuzana Kvapilová

Vytvořeno 10.11.2015 10:57:52 | přečteno 2109x | hrachovina
load