Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Rada města hledá v rozpočtu úspory

KŠ - úspory 1

Přehodnocení rozpočtu a hledání maximálních úspor nyní zaměstnává vedení města Šumperka. 

Současná epidemiologická situace nás přiměla chovat se maximálně úsporně. Rozpočet na letošní rok musíme přehodnotit jak po stránce výdajové, tak příjmové. Čeká nás nelehké období, na které se musíme důkladně připravit,“ uvedl starosta Tomáš Spurný.

Město nyní bude zvažovat každou investici a každý další výdaj. Redukovat se budou dotace z rozpočtu města, ruší se některé soutěže a akce, provozní náklady se budou zeštíhlovat a hledat úspory na všech odborech. „Zároveň musíme vyčlenit peníze na nákup ochranných pomůcek a dezinfekce,“ dodal Tomáš Spurný. 

Doplnil, že jedním z hlavních úkolů vedení města je zajistit chod úřadu, aby si občané mohli vyřídit všechny neodkladné záležitosti. „Abychom předcházeli šíření koronaviru, rozhodli jsme se úřad rozdělit na dvě směny, které se nebudou potkávat. Tyto změny by lidé neměli zaznamenat, vše bude fungovat jako doposud. Lidé si zavolají na odbor, kde potřebují vyřídit svou záležitost. Úředník mu buď poradí nebo pokud to bude nutné, dohodne si s ním schůzku,“ popsal chod úřadu starosta. Zároveň doplnil, že platby například na registru vozidel či oddělení dokladů, je možné provádět pouze bezhotovostně platební kartou.


KŠ - úspory 2
Vytvořeno 2.4.2020 13:31:09 | přečteno 797x | buchtova
load