Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Punč a svařák budou návštěvníci letošních vánočních trhů pít z vánočních hrníčků

Vánoční trhy 2012   plakát A3 FINAL

Město Šumperk připravilo pro návštěvníky vánočních trhů na „Točáku“, které se uskuteční v době od 30. listopadu do 23. prosince vždy od 9 do 21 hodin, novinku v podobě nových vánočních hrníčků. Kromě této novinky se mohou návštěvníci těšit na tradiční svařené víno, punč, vánoční štoly z Bad Hersfeldu a další zboží. Zabíjačkové trhy u radnice, které se uskuteční od 17. do 19. prosince v době od 9 do 18 hod. nabídnou nejrůznější zabíjačkové speciality. Připraven je i kulturní doprovodný program.

Město Šumperk připravilo pro letošní vánoční trhy novinku v podobě vánočních hrníčků.  “Pokud budou mít návštěvníci zájem pít oblíbený punč či svařák z hrníčku s vánočním motivem letošních vánočních trhů, budou si jej moci zakoupit u vybraných prodejců přímo na trzích. Hrníčky budou k dispozici v limitované edici,“ řekl k novince letošních vánočních trhů referent oddělení kultury a vnějších vztahů Bohuslav Vondruška a dodal, že pokud se hrníčky letos setkají s pozitivním ohlasem, v příštím roce zcela vytlačí používání plastikových kelímků.

„Kromě svařeného vína, punče, medoviny a různých pochutin nabídnou vánoční trhy tradiční vánoční štoly, které speciálně pro tuto příležitost napečou v našem partnerském městě Bad Hersfeldu a jeho zástupci je zde také budou v pátek 7., případně i v sobotu 8. prosince prodávat. Výtěžek z prodeje poputuje na konto charitativních organizací,“ sdělila organizátorka vánočních trhů Libuše Harbichová z oddělení kultury a vnějších vztahů. Kromě nejrůznějších pochutin nabídnou letošní vánoční trhy ukázku kovářského a řezbářského řemesla. K prodeji budou také svíčky a další vánoční zboží.

Od pondělí 17. prosince do středy 19. prosince od 9 do 18 hodin budou mít lidé možnost na zabíjačkových trzích u radnice ochutnat či si zakoupit zabíjačkové speciality. „Zabíjačkové trhy zpestří doprovodný kulturní program. V pondělí 17. prosince od 17 hodin vystoupí u radnice Šumperský dětský sbor Motýli a v úterý 18. prosince od 16 hodin dechový orchestr ZUŠ Šumperk.  Zazpívat přijdou také děti z mateřských školek Pohádka a Sluníčko, novinkou jsou také Vánoční rozhledy z radniční věže konané po celou dobu zabíjačkových trhů, vždy v době od 16 do 18 hod.“ dodala Harbichová. 

Na Točáku a u radnice nebudou chybět vánoční stromy pocházející ze Šumperka a z Bohdíkova. Stromy se poprvé rozsvítí v pátek 30. listopadu. U radnice budou připraveny také tři vánoční stromky pro děti z mateřských školek Pohádka, Sluníčko a Veselá školka, které si každoročně pro návštěvníky vánočních trhů připravují vystoupení. Vánoční stromky si budou moci děti z mateřských školek samy ozdobit.

Vytvořeno 22.11.2012 10:56:59 | přečteno 4453x | hrachovina
load