Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

První pololetí roku s civilní ochranou

co1, obrázek se otevře v novém okněZa podpory šumperské radnice se na podzim loňského roku zrodil experiment – spojení Muzea silnic ve Vikýřovicích s akcí civilní ochrany pro školy. Toto spojení se okamžitě osvědčilo, a proto se společné akce realizovaly i v první polovině letošního roku.

Během šesti měsíců se uskutečnilo celkem devět akcí civilní ochrany pro školy, na kterých se vystřídalo šest škol nejen ze Šumperka, ale i z okolí. Program akcí byl v letošním roce oproti minulým ročníkům obměněn a tato změna zaznamenala kladné ohlasy od zúčastněných. První část programu se odehrávala v prostorách muzea a její součástí byla prohlídka stálé expozice nazvané „Po stopách bratří Kleinů“, která tematicky doplňovala prezentovanou problematiku. co2, obrázek se otevře v novém okněDruhá polovina programu se uskutečnila na základně civilní ochrany Luže a skládala se z ryze praktických ukázek. Účastníci si prohlédli prostory pro nouzové ubytování, procvičili znalost tonů houkání sirén, poznali principy funkce požárních hlásičů a sami mohli zkusit, jakým způsobem hasit požár v domácnosti. 

Poděkování patří Muzeu silnic ve Vikýřovicích, panu Ing. Jaroslavu Kulíškovi, dobrovolníkům Civilní ochrany Šumperk a všem, kteří se podíleli na zajištění preventivně výchovných akcí pro školy i veřejnost.
Vytvořeno 18.7.2017 14:41:48 | přečteno 1192x | hrachovina
load