Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

První červnový víkend v Šumperku ve znamení slavností, památek, vína a umění

BOB 1404

První červnový víkend se v Šumperku ponese v duchu oslav a řady zajímavých akcí. Již v pátek 5. června můžete navštívit vernisáž výstavy s názvem „Podejme si ruce“ umělce Romana Turcela z partnerského města Prievidza. Sobota se ponese ve znamení Slavností města Šumperka, které vyvrcholí velkolepým ohňostrojem. Večer můžete navštívit například Dům kultury Šumperk, kde se koná tradiční Košt mikulovských vín. V rámci letní turistické sezony  si můžete  prohlédnout expozici Čarodějnické procesy nebo se pokochat nádherným výhledem na Šumperk a na Jeseníky z radniční věže.

Vernisáž výstavy „Podejme si ruce“

V pátek 5. června 2015 se od 18:00 hodin uskuteční v kostele Zvěstování Panny Marie vernisáž výstavy umělce Romana Turcela z partnerského města Prievidza.  Výstava s názvem „Podejme si ruce“ (UNITING HANDS) je obsahově i formálně věnována známým osobnostem, které do obrazů vepsaly svoje poselství (Sting, Dalajláma ad.). Výstava obrazů potrvá do 31. srpna, vstup je zdarma.

Uniting Hands 2015, obrázek se otevře v novém okně

Slavnosti města Šumperka

V sobotu 6. června se od 10:00 hodin uskuteční v Sadech 1. máje tradiční Slavnosti města Šumperka. Pro malé i velké návštěvníky je připraven bohatý program s řadou novinek v podobě ukázky husitských obrněných vozů, rytířského fotokoutku a historického kolotoče. Návštěvníci budou moci shlédnout také ukázku výcviku psů a práci  s koňmi. Sami se budou moci také na koních projet a se svým psem si vyzkoušet psí překážky. Celý den vyvrcholí velkolepým ohňostrojem. Více zde: odkaz na banner https://www.sumperk.cz/cs/turista/slavnosti-mesta-sumperka.html

Slavnosti 2015 plakát, obrázek se otevře v novém okně

Košt mikulovských vín

V sobotu 6. června je od 19:00 hodin pro všechny milovníky dobrého vína připraven v Domě kultury Šumperk tradiční Košt mikulovských vín. Akce je pořádána ve spolupráci s partnerským městem Mikulovem ve velkém sále DK Šumperk.  Vstup na akci je volný, každý vzorek vína je zpoplatněn částkou 10,-Kč.   

Košt 2015, obrázek se otevře v novém okně

V Šumperku odstartovala letní turistická sezona

 Poslední květnový víkend byla zahájena letní turistická sezona. Průvodci budou opět připraveni provést zájemce městem po tematických okruzích "Procházka ze 13. do 21. století", "Kde žily čarodějnice" nebo "Zrození malé Vídně". Zájemci o historii si sami bez průvodce budou moci projít také trasu s názvem „Po stopách Malé Vídně“. Atraktivní pohled na město a okolí nabídne výhled z ochozu radniční věže. Prohlídky městem a návštěvu radniční věže lze domluvit na stanovišti průvodců (boční vchod radnice, od morového sloupu). Zpřístupněna bude rovněž expozice Čarodějnické procesy v Geschaderově domě a kostel Zvěstování Panny Marie, kde budou mít návštěvníci možnost shlédnout mj. výstavu s názvem „Podejme si ruce“.  Památky budou otevřeny denně včetně víkendů a svátků. Letní turistická sezona potrvá do 30. září 2015. Bližší informace o provozní době a cenách vstupného do jednotlivých památek naleznete zde.

P9280007, obrázek se otevře v novém okně

Vytvořeno 2.6.2015 10:04:45 | přečteno 1526x | hrachovina
load