Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Provokace

Změna praporků na vývěskách civilní ochrany v Šumperku signalizuje, že se změnil obsah vývěsek, neboť již uplynul měsíc. Vzpomínkou na minulý obsah je otázka a odpověď Hry civilní ochrany. Žák ze školy na Hanácké opět nelenil. V únoru u Hrušky nanáměstí Republiky zjistil a do kanceláře č. 508 šumperské radnice doručil správnou odpověď .

Za situace civilní ochrany (povodeň, havárie, 3 dny bez elektřiny, jiná mimořádná událost) a možného vyhlášení krizového stavu, může dojít k omezení zásobování z veřejných zdrojů.  Potraviny, elektřina, plyn, benzin, nafta, voda. Skutečnost, že majitel soukromé studny bude asi pít jiné kafe, je vcelku zřejmá. Provokací č.1 je výzva - zamysleme se nad tím, jakou míru omezení našeho nynějšího pohodlí jsme schopni skousnout. V Praze stvořená kalkulace možných přídělových dávek potravin nevypadá na dramatickou bídu.

Je však žádoucí občas se zamyslet nad tím, že nic z pohodlí dnešních „špatných“ časů by nemuselo být.. Socioložka Jiřina Šiklová říká, že našinec lépe zvládá vypjatou situaci, pokud se na ni připravuje alespoň mentálně. Provokací č.2 je otázka březnové Hry. Ptá se na číslo 116111. Co je to za „numero“? Někdo fázi myšlenkovou doplní praktickým pohybem.  Jedno možné místo správné odpovědi je již zmíněno. Další jsou: U Hrušky na Uničovské, výloha čistírny u hlavní pošty, křižovatka Bludovská -Langrova a křižovatka Husitská - Kozinova. Kancelář č. 508 šumperské radnice otevřela náruč ke sběru odpovědí.

Vytvořeno 16.3.2015 10:42:40 | přečteno 1052x | hrachovina
load