Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Prosincový magazín civilní ochrany

Po dvanácté v tomto roce byl vyměněn obsah vývěsních skříněk civilní ochrany v Šumperku. Vývěsky jsou jedním ze snaživých způsobů informování veřejnosti v oblasti civilní ochrany a oblastech příbuzných. V listopadovém kole související Hry civilní ochrany byla různými způsoby oznámena otázka týkající se ukládání materiálu ke komínu. Odpověď byla ve výloze čistírny u hlavní pošty, kde  vývěska civilní ochrany správně tvrdila, že až 1 metr od komína lze skladovat rodinný archiv. Komíny jsou stálou hrozbou, čehož důkazem jsou nedávné ohně ve Vikýřovicích a v Bludově. Oživují se způsoby vytápění, za které by se leckdo před pár lety styděl. Různé rady platí i v čase  vánočních stromečků. Svítící stromeček je jedním z důvodů radosti dětí. Což se bohužel netýká všech. V případech, kdy se třeba vztah vlastních dospělých dostal za hranu, je nutné hledat pomoc u cizích dospělých. Proto míří dvanáctá otázka tímto směrem. Jaké číslo má celoevropská telefonická linka bezpečí pro pomoc dětem ?

Odpověď je na některé z následujících dobrých šumperských adres:

vývěsky u prodejen Hruška na ul. Uničovská a náměstí Republiky, ve výloze čistírny u hlavní pošty, u křižovatek ulic Bludovská vers. Langrova a Husitská vers. Kozinova.

Poctivý nálezce nechť bez zbytečného odkladu nález odpovědi oznámí v kanceláři bezpečnostní rady radnice v Šumperku. A bude po zásluze odměněn. 

 
Vytvořeno 17.12.2013 13:50:44 | přečteno 1146x | hrachovina
load