Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Promoce šumperských absolventů VŠB-TU Ostrava

P7027217

V úterý 2. července se v klášterním kostele Zvěstování Panny Marie uskutečnila promoce absolventů šumperského detašovaného pracoviště Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava, Fakulty strojní. Slavnostní promoce absolventů strojní fakulty, která se konala letos již po desáté, se zúčastnil také hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

„V našem kraji nemůžeme sehnat technicky vzdělané absolventy. Právě proto podporuje Olomoucký kraj učňovské a středoškolské technické směry. Těší mne, že tu již 10 let úspěšně funguje i studium vysokoškolské, které je jediné na území kraje, sdělil na úvodhejtman.

V Centru bakalářských studií, které zajišťuje studium v Šumperku, vykonalo v akademickém roce 2012/2013 státní závěrečnou zkoušku 36 absolventů, z toho dva s vyznamenáním. Absolventi splnili podmínky předepsané právním řádem České republiky a získali akademický titul „Bakalář“, uváděný ve zkratce Bc. před jménem. Kromě bakalářských titulů byla rozdána také řada ocenění. V soutěži o nejlepší studijní výsledky, které posuzovalo kolegium děkana Fakulty strojní Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, bylo uděleno mimořádné stipendium za umístění v soutěži o nejlepší studijní výsledky panu Bc.Robertu Juráskovi a Bc. Vojtěchu Sléhovi. V soutěži o nejlepší bakalářskou práci ocenilo kolegium děkana Fakulty strojní práce absolventů Bc. Pavla Boxana, Bc. Vojtěcha Sléhu a Bc. Václava Hoška. Z rukou zástupkyně Správní rady Nadačního fondu Centra bakalářských studií v Šumperku PaedDr. Hany Kolaříkové převzali ocenění  Bc. Pavel Boxan, Bc. Robert Jurásek, Bc. Vojtěch Sléha a Bc.Mgr. Alena Pavlů za dosažení nejlepších výsledků v průběhu celého studia. Ocenění od zástupce firmy Hella Autotechnik, s.r.o. pana Ing. Marka Ryšavého za odpovědně a svědomitě vypracovanou bakalářskou práci obdržel Bc. Tomáš Rozman.

Centrum bakalářských studií v Šumperku

Centrum bakalářských studií Šumperk - detašované pracoviště Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava - vzniklo v květnu 2002 a 22. října 2002 přivítalo své první studenty slavnostní imatrikulací v obřadní síni šumperské radnice. Tito studenti, kteří se zapojili do prezenčního tříletého studia oboru Strojírenská technologie v rámci akreditovaného bakalářského studijního programu Strojírenství, byli promováni v roce 2005.

Nadační fond Centra bakalářských studií

V roce 2003 byl založen Nadační fond Centra bakalářských studií, který rozvoj vysokého školství v regionu finančně podporuje. Jeho zakladatelem je Město Šumperk a významné průmyslové podniky ze Šumperka a širokého okolí. Nadační fond má sídlo v budově Městského úřadu v Šumperku na Jesenické ulici 31. Cílem Nadačního fondu je nejen finanční podpora provozu detašovaných pracovišť, motivační finanční dary nejlepším studentům, ale i iniciativa jednat na základě požadavků průmyslových firem v regionu o dalších možnostech rozšíření nabídky studia stávajících fakult působících v Šumperku.
P7027243
Vytvořeno 17.7.2013 8:15:01 | přečteno 2230x | hrachovina
load