Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Přírustek

Změna směru myšlenek je smyslem varovného signálu VŠEOBECNÁ VÝSTRAHA při situaci civilní ochrany (povodeň, havárie, 3 dny bez elektriky nebo jiná mimořádná událost).

Co se děje ? Co mám dělat ? Kde mám letáky civilní ochrany ? To jsou první otázky, které by měly proběhnout v myslích lidí. Aby takové otázky dostaly razantně přednost, instalují se sirény. Pochopitelně s přáním, že nikdy nebudeme poslouchat kolísavé houkání v opakovaných sekvencích. Jenže, ne zas až tak daleko od krásného Šumperka se regulérně válčí.

Když je první středa v měsíci, ve 12 hodin a 10 minut se nabízí  možnost při zkušebním táhlém dvouminutovém neopakovaném houkání sirén si výše uvedené a další otázky položit nanečisto. A taky si i odpovědět. Jestli odpovědi při zkoušce sirén občan nezná, může se sám sobě zasmát.  Ale při varovném signálu …….

Na ulici Bratří  Čapků byla podle usnesení Rady města nově instalována siréna. Nechť ji občané alespoň 1x za kvartál  využívají k zamyšlení. Nechť není použita k účelu jinému.

Vytvořeno 28.7.2014 10:05:24 | přečteno 1543x | hrachovina
load