Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Příjemná sobota

Nadpis vystihuje pocit z verbálních a nonverbálních reakcí plné zasedačky lidí v průběhu i v závěru „školení“ v Muzeu silnic ve Vikýřovicích. Zabývali jsme se každodenní žitou praxí, tedy konkrétně bezpečností silničního provozu. Dobrovolníci civilní ochrany tradičně pomohli s vytvořením vstřícné atmosféry pro všechny účastníky: občanky, občané, středisko Šumperk Správy silnic Olomouckého kraje a SBS Autoškola Šumperk. Součástí programu byla logicky také zdravotnická první pomoc.

V přípravě „školení“ zaznamenané pesimistické výkřiky o nezájmu lidí se ve finále projevily coby:

a) projev naštvání na všechny a na všechno,
b) kamufláž pohodlnosti, nechuti a neschopnosti ke konkrétním praktickým činům pro komunitu okolo sebe.

Nostalgické vzpomínky, že to už tu kdysi bylo, jsou poučením pro to, až se zase jednou bude vylévat vana, že bychom si měli vzpomenout na moudro našich předků: „Dvakrát měř a jednou řež.“ 

Nuže, příště zase v přívětivém Muzeu silnic ve Vikýřovicích? 

Vytvořeno 12.2.2016 13:56:00 | přečteno 1717x | hrachovina
load