Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Pozor, respektujte nové dopravní značení

schema bus

Velká změna, která zasáhne nejen cestující, kteří využívají šumperské autobusové nádraží, ale i obyvatele, firmy a organizace, které sídlí ve Fialově ulici, se blíží. Od 13. ledna se provizorně stěhuje autobusové nádraží do náhradních prostor. Předpokládaný konec provizorního řešení, který bude znamenat, že modernizace terminálu skončila, je letošní listopad.

Největší tíhu náhradního řešení ponese právě Fialova ulice, velká dopravní zátěž se přesune také do ulic Jeremenkova a E. Beneše. I z toho důvodu se v této lokalitě změní dopravní značení. Žluté vodorovné značení, které je nadřazené původnímu bílému, již bylo na povrch namalováno a platí, svislé značení bude instalováno v neděli 12. ledna.

Do Fialovy ulice bude vjezd umožněn pouze autobusům a dopravní obsluze. Vjezd do ní bude možný pouze z ulice Jeremenkovy. Fialova ulice tak bude od Jeremenkovy ulice po parkoviště u domu kultury jednosměrná. Bude zde umístěno sedm autobusových stanovišť pro nástup se dvěma přístřešky, stanoviště v Jeremenkově ulici u pekárny Sázava budou sloužit pouze pro výstup.

Podstatnou změnou bude i úprava přednosti v jízdě na křižovatce u Komerční banky. Hlavní silnicí se dočasně stane ulice E. Beneše, která vede rovně. Z důvodu velkého pohybu autobusů se v této ulici také změní šikmé parkování ve vodorovné, to znamená, že zde parkovací místa dočasně ubydou.

Po celou dobu se po provizorním autobusovém nádraží budou pohybovat nejen policisté, kteří budou pomáhat s řízením dopravy, ale i pracovníci ČSAD Ostrava, kteří budou navádět cestující k jejich zastávkám. Fungovat také bude současná výpravní budova na autobusovém nádraží, kde bude umístěna informační kancelář.

„Prosíme motoristy, aby byli ohleduplní a pokud to bude jen trochu možné, aby se vyhnuli především křižovatce v Jeremenkově ulici u pekárny Sázava. Tato lokalita totiž bude zažívat. obrovskou dopravní zátěž,“ upozornil Michal Hlavatý z odboru dopravy. Městského úřadu v Šumperku.

Vytvořeno 6.1.2020 13:38:59 | přečteno 4786x | hrachovina
load