Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Posprejoval auta i zastávku, zadrželi ho strážníci

01

Tříčlenná skupina mladých lidí kráčela 27. července v podvečer Reissovou ulicí, jeden z trojice měl v rukou sprej a cokoliv, co mu přišlo do cesty, zasáhla stříbrná barva – zaparkovaná auta, popelnici, autobusovou zastávku. Počínání mladíka sledovali náhodní svědci, kteří na místo přivolali městskou policii.

„Strážníci se okamžitě vydali na místo, mladíka zadrželi a předali policistům z Obvodního oddělení Policie ČR v Šumperku, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení. Nyní mladík čelí podezření z přečinu poškozování cizí věci. Škoda, kterou sprejer způsobil, je odhadována v řádu desítek tisíc korun,“ uvedl ředitel Městské policie v Šumperku Jaroslav Janderka. Zdůraznil, že vandala se jeho mužům podařilo dopadnout díky pozorným občanům, kteří „řádění“ mladíka oznámili na linku tísňového volání Městské policie Šumperk 156.

04

Od počátku tohoto roku se jednalo o druhé zdržení pachatele, který úřadoval se sprejem v ruce. Stejná hlídka zadržela vandala, který „vylepšil“ na konci ledna v centru města různé objekty v majetku města, firem či soukromých osob.

IMG 9752

Za úspěšný a rychlý zásah strážníkům osobně poděkoval starosta Tomáš Spurný, který jim předal i malý dárek. „Snažíme se, aby město bylo pro naše občany bezpečnější. Osobně mě trápí vandalizmus, do kterého patří i sprejerství. Proto jsem velice rád, že díky rychlému zásahu našich strážníků byl zadržen mladík, který napáchal spoustu škody,“ uvedl Tomáš Spurný.


Vytvořeno 12.8.2020 15:01:46 | přečteno 635x | singerova
load