Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Policisté přinesli dárky dětem a seniorům

Policie - dárky1

Nouzový stav, který na území České republiky stále pokračuje, izoluje každého z nás. Proto se Policie ČR rozhodla, že zpříjemní pobyt dětem v dětských domovech a seniorům tím, že darují volnočasové materiály, jako jsou například pexesa, omalovánky, křížovky, pracovní listy a další. 

Policisté se spojili s řediteli jednotlivých zařízení rozvezli dárky do celkem devíti institucí. „Naší snahou je zpestřit dětem trávení volného času, protože jim nouzový stav brání v obvyklých aktivitách. Předání proběhlo mimo budovy dětských domovů a "tety" byly rády, že mají další možnost jak děti zabavit. Nejen děti mají dlouhou chvíli, ale také senioři, kteří nyní nemohou přijímat návštěvy svých blízkých, uvedla policejní mluvčí Marta Vlachová. 

Do domovů s pečovatelskou službou zejména na Šumpersku proto policisté doručili například křížovky nebo notýsky. Ve spolupráci se šumperskou společností Pontis a pracovníky Charity se také podařilo drobné dárky doručit i klientům přímo v jejich domácnostech.


Policie - dárky2
Vytvořeno 14.4.2020 15:17:51 | přečteno 353x | buchtova
load