Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Podzimní úklid se blíží, město přistaví kontejnery

rubbish 143465 1280

Lidé budou moci v září odložit objemný odpad nedaleko svých domovů. Město už má připravený harmonogram rozmístění kontejnerů v době od 7. do 29. září. Mapa s termíny umístění kontejnerů bude součástí Zpravodaje, který vychází 26. srpna, v elektronické formě vše najdete zde.

„Do velkoobjemových kontejnerů můžete odkládat: nábytek, kuchyňské linky, sedací soupravy, matrace, koberce, linolea, dveře, WC, umyvadla, jízdní kola, kočárky, dětské autosedačky, peřiny a další věci podobného charakteru,“ uvedla Petra Matušů, která má odpady na starost.

Do kontejnerů na objemný odpad je podle ní zakázáno odkládat:

  • ELEKTROSPOTŘEBIČE – kompletní elektrospotřebiče můžete zdarma odevzdat v místech zpětného odběru, kterými jsou prodejci elektrospotřebičů a sběrné dvory. Jejich aktuální seznam je dostupný na www. asekol.cz a www.elektrowin.cz. Drobnější elektrospotřebiče můžete vložit do červených kontejnerů společností ASEKOL a ELEKTROWIN rozmístěných v ulicích města.

  • PNEUMATIKY – ty můžete zdarma odevzdat v místech zpětného odběru, jimiž jsou autoservisy a pneuservisy. Aktuální seznam těchto míst je dostupný na www.eltma.cz.

  • NEBEZPEČNÝ ODPAD – můžete odevzdávat pouze ve sběrných dvorech. Jde například o upotřebené motorové oleje, barvy, lepidla, rozpouštědla, pesticidy a podobně, včetně nádob jimi znečištěných.

  • STAVEBNÍ ODPAD – můžete zdarma odevzdat ve sběrných dvorech pouze v omezeném množství (tzn. 200 kg/ osoba/měsíc). Ve větším množství ho musíte odevzdat jiné oprávněné osobě dle zákona č. 185/2001 Sb. o odpadech.

  • TŘÍDĚNÉ SLOŽKY ODPADU – papír, plast, sklo, nápojové kartony, kovy, textil, bioodpad, které patří do speciálních nádob rozmístěných ve městě nebo ve sběrných dvorech.

Objemný komunální odpad lze celoročně bezplatně odevzdávat po celý rok ve sběrných dvorech v Šumperku:

  • Sběrný dvůr, Anglická 1, tel. č. 583 214 319 Provozní doba: Po – Pá  8 - 12 a 13 - 17 So  8 – 12

  • Sběrný dvůr, Příčná 23, tel. č. 724 804 869 Provozní doba: Po – Pá  8 - 11 a 12 - 17 So, Ne 8 - 12Vytvořeno 21.8.2020 10:36:48 | přečteno 1003x | singerova
load