Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Podnikatelům podává město pomocnou ruku

Odpuštění nájemného - foto Hlavní třída

Pomocnou ruku ve formě odpuštění nebo slevy za nájem nebytových prostor podalo město drobným podnikatelům. 

Městská rada na návrh krizového štábu promíjí nájemné všem živnostníkům podnikajícím v městských prostorách, kteří z důvodu vyhlášení nouzového stavu museli zavřít své provozovny. Ti, kteří mohou mít otevřeno, mají slevu 50 procent na nájmu. 

Toto opatření se zatím týká měsíce dubna, pokud bude potřeba, městská rada své rozhodnutí rozšíří na delší období. Tento krok městské rady se týká 14 provozoven, odpuštěné nájemné za duben činí zhruba 150 tisíc korun. Je nám jasné, že malí podnikatelé naši podporu potřebují,“ uvedl starosta Tomáš Spurný.

Vláda ČR s účinností od 14. března v rámci nouzového stavu zakázala krizovým opatřením maloobchodní prodej a prodej služeb ve většině. Většina provozoven v majetku města zůstala uzavřena. Otevřeny zůstaly pouze dvě provozovny, které se ovšem v souvislosti se zákazem volného pohybu občanů potýkají se značným poklesem tržeb. Od pátku 27. března mohou být otevřeny provozovny poskytující služby zámečnictví či opravu, údržbu a instalaci strojů a zařízení pro domácnost. Na základě tohoto zmírnění mohla být otevřena jedna provozovna.


Vytvořeno 1.4.2020 10:07:18 | přečteno 901x | buchtova
load