Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Partnerství mezi Šumperkem a Bad Hersfeldem trvá již 20 let

šumperský starosta, ředitel Gymnízia Šumperk a radní Bad Hersfeldu zasazují kaštan

Na začátku byla snaha obou měst vytvořit podmínky pro porozumění a spolupráci v různých oblastech života. Právě „porozumění“ bylo motivací k vytvoření Společnosti česko-německého porozumění Šumperk- Jeseníky, jejíž současní členové se u příležitosti konání letošního Mezinárodního folklorního festivalu  sešli na svém výročním zasedání. Zároveň s nimi se setkali zástupci partnerských měst, aby si připomněli a zhodnotili uplynulých 20 let.

Během těchto let se navzájem navštívily tisíce lidí z obou stran a vznikla mnohá krásná přátelství. Můžeme jmenovat vzájemné návštěvy hasičů i turistů, každoroční účast šumperských běžců na oslavě Lullusfestu (v posledních letech stylem přijeli – viděli – zvítězili) a asi není nikdo, kdo by na vánočních trzích nezaznamenal badhersfeldský stánek s tradičními vánočními štolami. A protože budoucností každé společnosti je mládež, vznikla myšlenka propojit také žáky a studenty obou měst. Tak se na základě partnerské smlouvy mezi Gymnáziem Šumperk a Geistalschule Bad Hersfeld už popáté uskutečňuje týdenní výměnný pobyt studentů těchto škol.

Toto a spousta dalšího zaznělo při setkání všech účastníků. Společně pak zasadili stromek kaštanu jako výraz přátelství, spolupráce a porozumění nejen v minulosti, ale hlavně i do budoucnosti.

H.Záchová

zástupci města Šumperka a Bad Hersfeldu u kaštanu přátelství a porozumění

Vytvořeno 20.8.2014 10:18:47 | přečteno 1439x | matusu
load