Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Partnerská města si pomáhají i v době koronavirové

Partnerská města - Sulmona

Dopis s hlavičkou města Šumperka putoval v polovině dubna do Mikulova, Prievidze, Nysy, Sulmony, Bad Hersfeldu a Minhangu. Starosta Tomáš Spurný popřál svým kolegům v partnerských městech hodně štěstí v boji s koronavirem.


Stejně jako v celé České republice, i v Šumperku se snažíme držet poměrně přísná vládní opatření. Rád bych vyzdvihl občanskou iniciativu a zodpovědnost Šumperanů. Lidé šijí roušky, rozdávají je těm, kdo je potřebují, mladí dobrovolníci pomáhají a podporují starší lidi. Věřím, že podobná situace je i u vás a že jste právem hrdi na své občany,“ píše v dopisu Tomáš Spurný.

Starostka Sulmony Annamaria Casini šumperskému starostovi odepsala, že situace v Itálii se pomalu zlepšuje. „V Sulmoně máme asi 60 nakažených osob a tato skutečnost vyvolala mnoho obav mezi místními. Naštěstí většina obyvatel uposlechla vládní nařízení a vše funguje nejlepším možným způsobem. Věřím, že se brzy vrátíme do běžného života a dostaneme se z těchto potíží,“ uvedla starostka Sulmony.

Primátorka Prievidzy Katarína Macháčková uvedla, že současná pandemie koronaviru je obrovská zkouška pro všechny. „Ukazuje se, jakou důležitou roli zastává zdravotnictví, školství rodina, je to také velká zkouška pro naše samosprávy,“ napsala Katarína Macháčková. V podobném duchu odpověděl také starosta Nysy Kordian Kolbiarz. 

Nezávisle na dopisu od starosty Tomáše Spurného kontaktovalo Šumperk vedení městské části čínské Šanghaje Minhang které nabídlo městu jako dar 10 tisíc ochranných roušek. „Podobné dary se neodmítají. Roušky určitě uplatníme například ve školách, jejichž otevření právě připravujeme. Minhangu i všem starostům partnerských měst děkujeme za podporu,” dodal Tomáš Spurný.


Vytvořeno 29.4.2020 9:39:56 | přečteno 405x | buchtova
load