Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Oznámení členům okrskových volebních komisí v Šumperku pro volbu prezidenta republiky

Plánovaný termín výplaty odměn členům OkVK v době od 12.02.2013 (úterý) – 15.02.2013 (pátek) se odkládá z důvodů podání návrhů na neplatnost volby prezidenta k Nevyššímu správnímu soudu.
V případě, že návrhy na neplatnost volby prezidenta budou zamítnuty,
nebo že návrh bude soudem shledán oprávněným a bude se opakovat volba prezidenta,bude náhradní termín výplat stanoven na období 25.02.2013 (pondělí) –  01.03.2013 (pátek).

Vzhledem k podaným návrhům na neplatnost volby prezidenta republiky k Nejvyššímu správnímu soudu  nebude činnost okrskové volební komise ukončena 15. dnem od vyhlášení výsledku volby Státní volební komisí (§ 58 odst. 1 zákona č. 275/2012 Sb.), a tudíž odměnu za výkon funkce člena okrskové volební komise nelze v současné době vyplatit.

Činnost okrskové volební komise bude ukončena podle ust. § 58 odst. 2 zákona č. 275/2012 Sb.:

„Pokud byl podán návrh na neplatnost volby prezidenta (§ 66), končí činnost okrskové volební komise a zvláštní okrskové volební komise dnem nabytí právní moci rozhodnutí soudu v případě, že návrh byl soudem zamítnut, nebo že návrh byl soudem shledán oprávněným a opakuje se volba prezidenta, nebo patnáctým dnem po vyhlášení celkového výsledku opakování části volby prezidenta.“

Odměny za výkon funkce člena okrskové volební komise bude možné vyplatit až po ukončení činnosti okrskové volební komise podle ust. § 58 odst. 2 zákona č. 275/2012 Sb.

V případě, že návrh bude shledán soudem oprávněným a bude nařízeno opakování části volby prezidenta, termín výplat odměn členům OkVK bude znovu odsunut.

Informace o podaných návrzích na neplatnost volby prezidenta republiky je zveřejněna na webových stránkách Nejvyššího správního soudu.

Vytvořeno 8.2.2013 10:11:34 | přečteno 2182x | hrachovina
load