Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Odpad se na Nový rok nevyváží

Období vánočních svátků představuje nejen nápor na peněženky, ale také na kapacitu nádob určených k ukládání komunálního odpadu. V Šumperku se odpad nebude svážet pouze na Nový rok, tedy v pátek 1. ledna. V dalších svátečních dnech pak proběhne svoz podle běžného harmonogramu.

„Místo na Nový rok se bude směsný komunální odpad svážet o den později, tedy v sobotu 2. ledna. Na Štědrý den, v pátek 25. prosince a ve čtvrtek 31. prosince budou probíhat svozy tak, jak jsou lidé zvyklí a měli by přistavit popelnici na obvyklé místo,“ říká Vladimír Hošek z oddělení odpadů a ovzduší odboru životního prostředí místní radnice a dodává, že přestože je o Vánocích produkce odpadu v domácnostech vyšší než během roku, kapacita nádob se v tomto čase z logistických důvodů nenavyšuje. „V době vánočních svátků je možné uložit směsný komunální odpad vedle sběrné nádoby do vhodného obalu, nejlépe pevného igelitového pytle, tak, aby nedošlo k úniku směsného komunálního odpadu na veřejné prostranství. Toto pravidlo se letos vztahuje jen na Nový rok, kdy svoz neproběhne, a v žádném případě se netýká pozemních kontejnerů a separovaných složek komunálního odpadu,“ zdůrazňuje Hošek a dodává, že během vánočních svátků využívá město kapacitu svozových firem z více než sta procent nad rámec uzavřených smluv. „Při organizaci upřednostňujeme svoz směsného komunálního odpadu. Chtěl bych proto požádat občany, aby posečkali s odložením separovaných složek komunálního odpadu asi o týden, kdy už bude tento svoz probíhat v běžném režimu,“ apeluje Hošek.

A jak se mají lidé začátkem roku nejlépe zbavit vánočních stromků? Měli by je odložit co nejblíže ke sběrným místům na tříděný odpad. Tímto způsobem se mohou obyvatelé Šumperka zbavit stromků do 19. února, poté ho již musejí odvézt na sběrný dvůr v Anglické nebo Příčné ulici.

Autor: Zuzana Kvapilová

Vytvořeno 28.12.2015 10:00:18 | přečteno 1894x | hrachovina
load