Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Od září se vracejí roušky

mouth guard 5121565 1280 (1)

Od 1. září se celoplošně vracejí roušky, povinné budou v hromadné dopravě a uvnitř budov. Lidé je budou muset mít například v obchodech či na úřadech, roušky budou nosit i školáci. Ochranu nosu a úst zatím nebudou muset zřejmě nosit lidé na pracovištích a ani v restauracích. Detaily, kde přesně budou roušky třeba a kde ne, bude Ministerstvo zdravotnictví ČR ještě upravovat. Zveřejnit by je mělo během tohoto týdne.

Důvodem tohoto preventivního opatření je zahájení výuky. Za jakých podmínek se ale přesně vrátí žáci v září do škol, sdělí ministr školství Robert Plaga v úterý 18. srpna na tiskové konferenci.

Nadále budou platit i omezení týkající se počtu osob na hromadných akcích. Venku bude moci být maximálně 1000 osob, uvnitř 500.

Zároveň se zkrátí karanténa i izolace u nakažených bez příznaků, a to na 10 dní od posledního kontaktu s nakaženou osobou. Z izolace se bude dál propouštět bez testu, s výjimkou zdravotníků sociálních služeb.

covid 19 4969674 640


Vytvořeno 17.8.2020 14:27:55 | přečteno 563x | singerova
load