Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Obyvatelé domova důchodců jsou ve větším bezpečí

Nano nástřik 1

Obyvatelé šumperského domova důchodců U Sanatoria se pohybují v bezpečnějším prostředí. To zařídila šumperská společnost Edel Unit, která aplikovala na místa, kde se schází nejvíce klientů domova, speciální desinfekční nástřik s nanotechnologiemi, který spolehlivě zabíjí viry a bakterie po dobu jednoho roku.

Funkční NANO nástřiky TiO2 jsou novou technologií pro zvýšení úrovně ochrany před odolnými kmeny nebezpečných bakterií, virů a šířením infekcí. Po ošetření ploch ztrácejí nejen viry a bakterie, ale také plísně schopnost se na povrchu uchytit. Jakmile se tyto mikroorganizmy dotknou ošetřeného povrchu funkčním nástřikem, jsou díky fotokatalýze okamžitě rozkládány na molekulární úrovni. Z virů a bakterií se tak stávají neškodné organismy, které ošetřený povrch spálí podobně jako rozžhavená varná ploténka. Tato moderní technologie eliminuje riziko přenosu chřipky a dalších infekčních virových nákaz,“ vysvětlil obchodní ředitel společnosti Edel Unit Stanislav Hojgr.

Uvedl, že po aplikaci této dvousložkové vysoce účinné desinfekce se na plochách po 48 hodinách vytvoří ochranná mřížka, která má pevnost odpovídají dvojnásobné tvrdosti laku auta. „Po dvou dnech, lze místa, na které jsme aplikovali naši technologii bez omezení ošetřovat běžnými čistícími prostředky, aniž by se ochranná vrstva narušila,“ dodal Stanislav Hojgr. 

Společnost Edel Unit si technologii nechala prověřit v certifikované virologické laboratoři, která potvrdila účinnost technologie na 99,99 procenta již po 30 minutách po aplikaci. Desinfekční nástřiky s nanotechnologiemi jsou ve světě využívány zhruba sedm let, česká firma, jejíž pobočka byla založena v Šumperku, ji aplikuje zhruba rok.

Nástřiky jsme aplikovali například na 47 soupravách pražského metra, v autobusech Dopravního podniku v Plzni, ve školách, v budovách sociálních služeb nebo v šumperské restauraci Na Benátkách včetně dětského hřiště. Protože jsme šumperští patrioti, nabídli jsme v době nouzového stavu zdarma nástřiky v domově důchodců, na radnici, na živnostenském úřadu nebo na transfuzní službě,“ doplnil Stanislav Hojgr.

Nabídky společnosti Edel Unit si velice vážíme, samozřejmě jsme ji velice rádi přijali a moc za ni děkujeme. Jsme vděčni za každou pomoc, která zabrání šíření koronaviru a tím pádem ochrání občany našeho města,“ uvedla šumperská místostarostka Marta Novotná. Nano nástřik 2
Vytvořeno 17.4.2020 12:45:34 | přečteno 758x | buchtova
load