Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Občané Šumperka třídí odpad

lípa v Šumperku

V červnu byli v Olomouci oceněni zástupci nejlepších měst a obcí Olomouckého kraje v třídění odpadů za rok 2015. Mezi nimi nechyběli zástupci města Šumperka, kteří kromě jiných ocenění získali také pamětní strom - lípu srdčitou. Ta byla v září vysazena na zeleném prostranství u křižovatky s ulicemi Čsl. armády a 8. května poblíž evangelického kostela. Díky pamětní plaketě bude lípa připomínat nejen skvělé umístění v soutěži O keramickou popelnici, ale také to, že třídění odpadů šetří přírodu.

Jen za rok 2015 bylo totiž díky třídění odpadů v celé České republice uchráněno 25 km² přírody a k tomu neuvěřitelných 1 900 000 stromů. Jen v Olomouckém kraji pak lidé díky třídění odpadů ušetřili 134 000 stromů a 1,7 km² přírody. Právě proto se rozhodla pořádající Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM, a.s. odměnit všech osmnáct oceněných obcí vysazením pamětních stromů, které budou připomínat odpovědnost jejich občanů.

 
Vytvořeno 27.9.2016 10:46:31 | přečteno 782x | hrachovina
load