Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

O víkendu se předávaly ceny města Šumperka za rok 2012

0 004a

V sobotu 13. dubna byly celkem v devíti kategoriích předány v šumperském divadle ceny města Šumperka za rok 2012. Celý večer předávání cen byl inspirován knihou Historie šumperského sportu, kterou město  vydalo v loňském roce. Večerem provázela známá herečka a šumperská rodačka Simona Babčáková a mezi předávajícími se objevila i nejúspěšnější česká olympionička Věra Čáslavská.

Slavnostní večer předávání cen města nesoucí se v duchu sportu nabídl bohatý doprovodný program. Vystoupil zde vítěz kategorie Cena mladých taneční pár Klára Navarová a Adam Chytil, který přímo na jevišti předvedl své umění. Nechybělo ani taneční vystoupení skupiny Tornádo, které trénuje Zdeňka Brandejská, držitelka ocenění v kategorii Vzdělávání.  „Jelikož se celý večer nesl ve 0 046a, obrázek se otevře v novém okněznamení sportu, nechyběli na předávání ani zvláštní hosté zejména z řad sportovců. Cenu v kategorii Sport, jehož vítězem se stal úspěšný šachista Vít Valenta, předávala sedminásobná olympionička Věra Čáslavská. Kromě ní se večera zúčastnila také šumperská olympijská gymnastka Ludmila Švédová, a další olympionici - akrobatická lyžařka Martina Konopová, český sjezdový lyžař Ondřej Bank, který je v současnosti naším nejlepším sjezdařem a Jarmila Klimešová, česká oštěpařka, juniorská mistryně světa a mistryně Evropy do 23 let“ informovala Alena Sidorová z oddělení kultury a vnějších vztahů. 

V kategorii Kultura udělilo zastupitelstvo cenu festivalu Džemfest, jež se v Šumperku konal v loňském roce již potřinácté, a navštívilo jej přes 1 600 lidí.  V kategoriiSport získal ocenění Vít Valenta, držitel řady mistrovských titulů v šachu. V kategorii Významný počin v humanitární asociální oblasti obdržela cenu dvojice policistů Jakub Rybička a Ondřej Bajaník, kteří zachránili život desetiletému chlapci tonoucímu se v řece Desné. V kategorii Vzděláváníbyla cena udělena Zdeňce Brandejské, dlouholeté trenérce tanečního klubu Tornádo. Cena v kategoriiPodnikáníputovala do firmy SHM, s.r.o. zabývající se vývojem nových povlakovacích technologií. V kategoriiArchitektura – novostavbazastupitelstvo cenu udělilo za přístavbu a stavební úpravy v ul. Slovanská 1779/17 v Šumperku. Cenu v kategorii Architektura – rekonstrukce získala Kavárna U Bílého psaCenu mladých si odnesl taneční pár Klára Navarová a Adam Chytil, který reprezentuje město Šumperk v tanečních soutěžích po celé České republice. V kategorii Přínos městu cenu za rok 2012 získala in memoriam Zdeňka Holubářová, dlouholetá ředitelka Kina OKO.

  0 125, obrázek se otevře v novém okně
Vytvořeno 16.4.2013 15:22:31 | přečteno 1709x | hrachovina
load