Úvodní strana > Život ve městě > Tiskové zprávy
Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Nové informační centrum se otevírá veřejnosti

V neděli 1. 5. 2016 otevírá město Šumperk nové informační centrum, které se nachází v budově  Divadla Šumperk v ulici Hlavní třída 14. Informační centrum bude otevřeno sedm dní v týdnu, pondělí až pátek od 8.00 – 17.00 hodin, o víkendu od 9.00 – 17.00 hodin.

Informační centrum nabízí turistům a široké veřejnosti informační služby o městě Šumperku a jeho okolí, informace o historii, památkách, o firmách, institucích a úřadech, které ve městě působí. Kromě poskytování informací zajištuje rovněž průvodcovskou činnost a prodej propagačních materiálů. „Součástí nabízených služeb je i prodej regionálních produktů, jako jsou například Staroměstské máslové trubičky z dílny Olgy Gřundělové, čokoláda z ruční dílny Jany Kašparové z Velkých Losin, Šípkové víno z Jeseníku, sýry Dita ze Šumperka, výrobky z rodinné konzervárny Via Delicia ze Zábřeha,  dále pak lihoviny z Maršíkovského mlýna a další produkty z regionu“, popsala nabídku  tisková mluvčí radnice Olga Hajduková.

Autorem návrhu interiéru Informačního centra Šumperk je Miszak Design Studio ze Šumperka. „Při tvorbě návrhu byl kladen důraz na kontinuitu s historickou minulostí města, zejména pak ideu „Malé Vídně“, dodala tisková mluvčí.

 
Vytvořeno 29.4.2016 10:11:22 | přečteno 1555x | hrachovina
load